سخن روز
امروز : دوشنبه 14 آذر 1401 برابر با Mon 05 Dec 2022 Mon 05 Dec 2022

تبلیغات

10 مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه های پیام نور راه اندازی می شود

10 مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه های پیام نور راه اندازی می شود

10 مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه های پیام نور راه اندازی می شود
مدیر کل دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور کشور گفت: 10 مرکز رشد و نوآوری در 10 استان کشور در قالب تفاهم نامه ای که این دانشگاه با معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد کرده است، راه اندازی می شود.

علی اصغر شکری، چهارشنبه در آیین افتتاح هشتمین همایش ملی فیزیک دانشگاه پیام نور کشور در شیراز، با اشاره به اینکه یکی از این مراکز در استان فارس ایجاد خواهد شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه راه اندازی این مراکز نیازمند مهیا کردن زیرساخت های لازم است هم اینک دانشگاه پیام نور در حال فراهم کردن آن است و پیش بینی می شود تا یک ماه آینده قرارداد لازم در این زمینه منعقد شود.

وی افزود: هدف از ایجاد این مراکز رشد و نوآوری، ترغیب دانشجویان و استادان به انجام فعالیت های کارآفرینی مبتنی بر نوآوری و توانمندسازی آنان برای ایجاد شرکت های دانش بنیان و همچنین تقویت ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت است.

دبیر علمی هشتمین همایش ملی فیزیک دانشگاه پیام نور کشور هم با اشاره به اینکه این همایش 2 روزه با هدف ارائه جدیدترین دستاوردهای محققان برگزار شده است، گفت: از 275 مقاله که به دبیرخانه این همایش ارسال شده، 235 مقاله برگزیده شده که از این تعداد 54 مقاله در قالب سخنرانی و 181 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

عبدالرسول قرائتی افزود: در این همایش 235 نفر از محققان، استادان و دانشجویان دانشگاه های پیام نور کشور حضور دارند.
وی، در بخش دیگری از مطالب خود بیان کرد: دانشگاه پیام نور نقش مهمی در توسعه آموزش عالی و تولید علم در کشور ایفا می کند و قرارگرفتن این مرکز علمی در جمع یک درصد دانشگاه های برتر دنیا و در بین 10 دانشگاه برتر کشور، همچنین کسب رتبه اول آموزشی دانشگاه ها در کشور، بیانگر جایگاه دانشگاه پیام نور است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس ادامه داد: این دانشگاه یکی از دانشگاه های موفق از منظر علمی و اقتصادی است و افتخار آن رعایت استاندارهای آموزشی است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس با اشاره به اینکه مجهزترین آزمایشگاه ها و کارگاه های مورد نیاز در دانشگاه پیام نور ایجاد شده است، گفت: مدرک دانشگاه پیام نور علاوه بر داخل کشور، در دیگر کشورها هم مورد تایید است و دانش آموختگان این دانشگاه از امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی نیز برخوردارند.
قرائتی گفت: هم اینک 42 هزار دانشجو با 240 عضو هیات علمی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 40 مرکز و واحد به تحصیل و تدریس اشتغال دارند.

دبیر اجرایی هشتمین همایش ملی فیزیک و رئیس دانشگاه پیام نور شیراز نیز در این همایش اظهار داشت: هم اکنون 110رشته در مقطع کارشناسی، 38 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، و سه رشته در مقطع دکتری در دانشگاه پیام نور شیراز فعال است.
قاسم فروزانی، شمار دانشجویان دانشگاه پیام نور شیراز را 11 هزار دانشجو اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و 730 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 73 دانشجو در مقطع دکتری در رشته های فیزیک،ریاضی و شیمی مشغول به تحصیل هستند.

در این همایش پروفسور نعمت الله ریاضی استاد برجسته فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، دکتر الهی استاد دانشگاه بیل کینت ترکیه که به عنوان میهمان ویژه به این همایش دعوت شده اند، سخنرانی علمی خود را در حوزه های سیارات فرامنظومه ای و لیزرهای فمتوثانیه ای ارائه کردند.
نصیری قیداری، دبیر کل کمیسیون ملی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) نیز در این همایش حضور دارد.
 
هشتمین همایش ملی فیزیک دانشگاه پیام نور فردا (پنجشنبه) به کار خود پایان می دهد.
منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1396/02/20 - تعداد بازدید : 156 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها