سخن روز
امروز : سه شنبه 08 آذر 1401 برابر با Tue 29 Nov 2022 Tue 29 Nov 2022

تبلیغات

16 واحد دانشگاه پیام نور در خارج کشور فعالیت دارند

16 واحد دانشگاه پیام نور در خارج کشور فعالیت دارند

16 واحد دانشگاه پیام نور در خارج کشور فعالیت دارند
قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور کشور گفت: یکی ازنقاط قوت این دانشگاه، فعالیت در سطح بین المللی است و هم اینک افزون بر 16 واحد دانشگاه در خارج از کشور مشغول فعالیت هستند.

احمداکبری دوشنبه درآیین بهره برداری ازدو طرح عمرانی در دانشگاه پیام نور مرکز اوز لارستان در جنوب فارس اظهار کرد: هم اینک 800 هزار دانشجو و چهار هزار عضو هیات علمی و افزون بر 10 هزار کارمند شاغل در دانشگاه پیام نور این دانشگاه را به بزرگترین دانشگاه دولتی دنیا مبدل کرده است.
قائم مقام دانشگاه پیام نور افزود: با توجه به درخواست های مردم و مسئولان منطقه اوز لارستان و ظرفیت های موجود برای بین المللی شدن دانشگاه پیام نور اوز، تلاش می کنیم که دانشجویان خارجی هم بتوانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

اکبری، در بخش دیگری از مطالب خود با تقدیر از فعالیت گسترده خیرین در امر توسعه وساخت بناهای عمرانی در دانشگاه پیام نور اوز، گفت: فعالیت خیرین دراین دانشگاه به عنوان موثرترین اقدام به یادگار باقی خواهد ماند و این مرکز علمی مدیون همت والای آنان است.
وی ادامه داد: باید تلاش خیرین در مرکز اوز به عنوان الگو در سایر دانشگاه های کشور معرفی شود.
اکبری گفت: در هر پروژه دانشگاه پیام نور در استان فارس که خیرین به میزان 50 درصد مشارکت مالی داشته باشند، دانشگاه نیز مابقی اعتبار آن را تامین می کند.

سرانه فضای آموزشی پیام نور فارس بیش از سرانه متوسط کشور است

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز در این آیین گفت: دانشگاه پیام نور این استان با 47 مرکز و واحد، یکی از بزرگترین دانشگاه های پیام نور کشور است که 53 هزار دانشجو با 700 کارمند و 240 عضو هیات علمی دارد.
عبدالرسول قرائتی افزود: 150هزارمترمربع فضای آموزشی دردانشگاه پیام نور استان فارس وجود دارد و آمار سرانه فضای آموزشی این دانشگاه در استان فارس به 3.5 مترمربع رسیده است که از سرانه متوسط کشوری بیشتر است.
در این آیین خوابگاه دانشجویی شماره سه خواهران و سالن سرپوشیده ورزشی شماره دو دانشگاه پیام نور اوز لارستان به بهره برداری رسید.
بدین تریتب وسعت زیربناهای آموزشی و فرهنگی دانشگاه پیام نور اوز لارستان به عنوان بزرگترین دانشگاه خیر ساز کشور به 26هزار مترمربع افزایش یافت.
ساختمان خوابگاه دانشجویی شماره سه خواهران دانشگاه پیام نور اوز با زیربنای دو هزار و 200 متر مربع و با اعتبار 22 میلیارد ریال ساخته شده است.
اعتبار ساخت این خوابگاه که ظرفیت اسکان 240 دانشجو را دارد را خانواده بانی خیر، مرحوم حاج عبدالرحمن اسفندنیا و مرحومه حاجیه ام کلثوم زمین پیما تامین کرده اند.
سالن سرپوشیده ورزشی شماره دو این دانشگاه نیز به مساحت 800 مترمربع با مشارکت شماری از نیکوکاران اوز لارستان و اعتبارات دانشگاه اوز با هزینه هشت میلیارد ریال احداث شده است.
بخش اوزلارستان در 40 کیلومتری شمال غرب لار و 345 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
 
منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/11/20 - تعداد بازدید : 161 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها