سخن روز
امروز : شنبه 12 آذر 1401 برابر با Sat 03 Dec 2022 Sat 03 Dec 2022

تبلیغات

آمادگی دانشگاه پیام نور برای انتقال دانش به دانشجویان خارجی

آمادگی دانشگاه پیام نور برای انتقال دانش به دانشجویان خارجی

آمادگی دانشگاه پیام نور برای انتقال دانش به دانشجویان خارجی

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه با ۵۴ نمایندگی در سایر کشورها از ظرفیت و پتانسیل بسیار مطلوبی در زمینه انتقال دانش و تکنولوژی به دانشجویان دیگر کشورها برخوردار است.

محمد رضا زمانی در دیدار با وزیر تحصیلات عالی افغانستان با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در شیوه های آموزشی الکترونیکی، نیمه حضوری و حضوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد گفت: این دانشگاه با ۵۴ نمایندگی در سایر کشورها از ظرفیت و پتانسیل بسیار مطلوبی در زمینه انتقال دانش و تکنولوژی به دانشجویان دیگر کشورها برخوردار است.

وی افزود: دانشگاه پیام نور با ۵۰۰ مرکز و واحد و ۴ هزار عضو هیات علمی به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور ایران در رشته های علوم پایه، فنی و مهندسی و هنر در تمام مقاطع تحصیلی فعالیت می کند.

رئیس دانشگاه پیام نور بر گسترش دیپلماسی علمی و همکاری مشترک بین دو کشور دوست تاکید کرد و با اشاره به پتانسیل های آزمایشگاهی موجود در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک شاهد گسترش فعالیت های علمی بین دو کشور باشیم .

وی با اشاره به تسهیل روند آموزش دانشجویان کشور افغانستان در دانشگاه پیام نور گفت: با گسترش شعبه هرات در کشور افغانستان می‌توانیم بحث تحصیلات تکمیلی را با جدیت بیشتری پیگیری کنیم و در رشته هایی که نیاز به آزمایشگاه دارند با ایجاد شرایط مناسب در مرکز استان خراسان امکان ادامه تحصیل را فراهم آوریم.

زمانی با اشاره به انتخاب دانشگاه پیام نور به عنوان هاب بین المللی افزود: دانشگاه پیام نور فرصت های بسیاری را برای گسترش رشته های مورد نیاز دو کشور در اختیار دارد و می توانیم با ایجاد رشته های جدید ضمن گسترش همکاری های مشترک، گامی بزرگ در جهت رشد و اعتلای بیشتر دو کشور برداریم.

وی همچنین از اجرایی شدن پروژه های مشترک اعضای هیات علمی دو کشور استقبال کرد و گفت: دانشگاه پیام نور در بخش تدوین محتوای الکترونیکی، چاپ کتب، پژوهش ها و تحقیقات مشترک می تواند با کشور افغانستان همکاری کند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم انتقال فناوری و تکنولوژی های آموزشی گفت: دانشگاه پیام نور با تشکیل کمیته ای تمامی نکات تفاهم نامه را در مدت زمان معین اجرایی خواهد کرد.

مقام عالی تحصیلات تکمیلی افغانستان نیز با اشاره به پتانسیل های موجود در این دانشگاه جهت ارتقاء اعضای هیات علمی و دانشجویان کشور افغانستان گفت: امیدواریم در آینده نزدیک با ایجاد زیرساخت‌ها ی لازم در کشور افغانستان زمینه تحصیل آسان دانشجویان در آن کشور بیش از گذشته فراهم شده و با موافقت افزایش درخواست بورسیه در کشور افغانستان، زمینه گسترش تحصیلات تکمیلی در آن کشور فراهم شود.

وی انتقال تکنولوژی های آموزشی از سوی دانشگاه پیام نور به این کشور را بسیار مثبت ارزیابی و آمادگی خود را برای گسترش همکاری مشترک با این دانشگاه اعلام کرد.

 

منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1397/02/02 - تعداد بازدید : 163 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها