سخن روز
امروز : شنبه 12 آذر 1401 برابر با Sat 03 Dec 2022 Sat 03 Dec 2022

تبلیغات

ارائه ۱۵۰۰ ایده در اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه پیام نور

ارائه ۱۵۰۰ ایده در اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه پیام نور

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:
ارائه ۱۵۰۰ ایده در اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه پیام نور نشان از ظرفیت بالای این دانشگاه دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه پیام نور گفت: هیچکدام از دوره های استارت آپی که این معاونت برگزار کرده بیش از ۲۰۰ ایده نداشته است و ارائه ۱۵۰۰ ایده در نخستین دوره این جشنواره نشان از ظرفیت بالای این دانشگاه دارد.

علیرضا دلیری؛ معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه پیام نور با بیان این مطلب که دانشگاه پیام نور می تواند تغییر اساسی در پژوهش و فناوری کشور ایجاد کند گفت: ما در کشور با یک خلاء مواجه بودیم که با وجود پیشرفت خوبی که در زمینه تولید علم داشتیم و دانشجویان ما در المپیادهای علمی می درخشیدند، نمی توانستند ایده های خود را به مرحله تجاری سازی برسانند.

دلیری تصریح کرد: ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور دکتر ستاری توانستیم یک اکوسیستم جدیدی را طراحی کنیم و فضای اقتصاد کشور را به سمت اقتصاد دانش بنیان و براساس پایه های علمی استوار کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تقدیر از زحمات دکتر رستمی ابوسعیدی؛ ریاست دانشگاه پیام نور به واسطه تغییر فضای دانشگاه پیام نور به سمت و سوی پژوهش محوری و حرکت در جهت تبدیل ایده به محصول تأکید کرد: با پیگیری چنین روندهایی در دانشگاه پیام نور دیگر فارغ التحصیلان آن در آینده ای نزدیک نه تنها بیکار نخواهند ماند، بلکه خود به دنبال اشتغال زایی خواهند بود.

وی با اشاره به تعداد ۱۵۰۰ ایده ارائه شده در اولین جشنواره ملی ایده و طرح فناورانه دانشگاه پیام نور تصریح کرد: هیچکدام از دوره های استارت آپ هایی که این معاونت برگزار کرده بیش از ۲۰۰ ایده نداشته است و این نشان از ظرفیت فراوان این دانشگاه دارد.

دلیری همچنین با اعلام خبر انعقاد تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه پیام نور گفت: بر این اساس ما نسبت به راه اندازی یک مرکز نوآوری به توافق رسیده و پس از عملیاتی شدن فعالیت آن، در تک تک واحدهای این دانشگاه اقدام به برگزاری دوره های استارت آپ ویکند کرده و دانشجویان را بیش از پیش در راستای ایده پردازی هدایت خواهیم کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان افزود: این دست از فعالیت ها نیازمند جذب سرمایه و کسب منابع مادی است و در این خصوص ما هیچ محدودیتی نداشته و نسبت به هر کمکی در هر مرحله از تبدیل فرآیند ایده به محصول اعلام آمادگی می کنیم.

منابع خبر:

کلیدواژه‌ها:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1396/02/12 - تعداد بازدید : 164 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها