سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

ارتباط بین ایده و عمل در دانشگاه‌های کشور قطع است

ارتباط بین ایده و عمل در دانشگاه‌های کشور قطع است

ارتباط بین ایده و عمل در دانشگاه‌های کشور قطع است
رییس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه با بیان اینکه ارتباط بین دانش و حرکت یا ایده و عمل در دانشگاه‌های کشور قطع است، گفت: باید حلقه مفقوده این ارتباط را پیدا کرده و آنها را به هم وصل کنیم.

دکتر بهمن سعید پور در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه پیام نور کرمانشاه با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان که امروز(هفتم مهر) در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهارکرد: همه می دانیم که در کشور ما و در سطح تمامی دانشگاه های موجود بین ایده و عمل خلاء وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم حلقه واسط بین ایده و عمل که در واقع همان حلقه واسط بین دانش و حرکت است را ایجاد کنیم، به بیراهه رفته ایم.

رییس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه گفت: فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور دارای دو ویژگی است. اول اینکه در آزمون های استخدامی همواره نتایج خوبی به دست می آورد و دوم برای ادامه تحصیل در دوران ارشد و دکتری در هیچکدام از دانشگاه های کشور مشکلی ندارد. یعنی اینکه در رقابت های قلم و کاغذی بچه های پیام نور همیشه موفق‌اند.

سعیدی پور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور رتبه اول کیفیت آموزشی را در سطح کشور دارد، تصریح کرد: این موارد نشان می دهد که دانشجویان پیام نور هرگز به صورت صوری لیسانس نمی گیرند، اما با تمامی این موارد معتقدیم یک حلقه مفقوده در این دانشگاه وجود دارد که این حلقه مفقوده در میان سایر دانشگاه های کشور هم دیده می شود و آن هم عدم ارتباط بین دانش و حرکت یا ایده و عمل است.

رییس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه گفت: ما در دانشگاه ایده، نظریه و تئوری را به دانشجویان ارائه می دهیم و در نهایت دانشجویان نمره گرفته و کارشناس می شوند، اما درد آنجاست که در دنیای عمل و بازار کار، کارشناس دانشگاه های ما کارشناس عمل گرا نیست، بلکه یک کارشناس تئوری صرف است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای رفع این معضل باید بتوانیم به دانشجویان خود در دوران تحصیل مهارت بیاموزیم، لذا تصمیم گرفته ایم با انعقاد تفاهم نامه مشترکی با اداره کل فنی و حرفه ای استان، کار مهارت آموزی دانشجویان پیام نور را به آنها واگذار کنیم.

سعیدی پور یادآور شد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه این است که دانشجویان دانشگاه پیام نور با مهارت های بازارکار پس از دوران فارغ التحصیلی آشنا شوند و از سویی دیگر در دوران تحصیل‌شان مدرک مهارتی را نیز از فنی و حرفه ای دریافت کنند که اگر پس از فراغت از تحصیل امکان استخدام آنها وجود نداشت بتوانند از طریق همین مدرک مهارتی از بانکها تسهیلات برای راه اندازی کسب و کار اخذ کنند.

وی اظهارکرد: اکثر بدبختی ها از بیکاری نشات می گیرد و اگر ما بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که دانشجو پس از دوران تحصیل بتواند در بازار کار، شغلی برای خود دست و پا کند، یقینا توانسته ایم در مقابل بسیاری از بدبختی ها بایستیم.

در ادامه این جلسه تفاهم نامه همکاری مشترک علمی آموزشی و مهارتی بین دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در قالب 6 ماده و 22 بند منعقد شد.گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/07 - تعداد بازدید : 141 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها