سخن روز
امروز : سه شنبه 08 آذر 1401 برابر با Tue 29 Nov 2022 Tue 29 Nov 2022

تبلیغات

ارزشمند ترین خروجی دانشگاه پیام نور ، دانشجویان توانمندش است

ارزشمند ترین خروجی دانشگاه پیام نور ، دانشجویان توانمندش است

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت:
ارزشمند ترین خروجی دانشگاه پیام نور ، دانشجویان توانمندش است

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری و ثبت نام بدون آزمون ، با حضور روسا ،معاونین و جمعی از مدیران ستاد استانی و مرکز شیراز برگزارشد.

دراین نشست دکتر قرائتی اظهارداشت: همه همکاران باید درخدمت‌رسانی مطلوب، تکریم ارباب رجوع و معرفی جایگاه و توانمندیهای دانشگاه و ایجاد رضایتمندی دانشجویان تلاش بیشتری نمایند.

وی با بیان این مطلب که خروجی هر دانشگاه نمایانگر ارزش ، اعتبار و کیفیت آن دانشگاه است ، افزود : دانشجویان دانشگاه پیام نور ، دانشجویانی ممتاز از لحاظ علمی ، فرهنگی و پژوهشی هستند و همین مساله گواهی بر کسب رتبه نهم دانشگاه پیام نورکشور در بین دانشگاههای جامع است .

رئیس دانشگاه پیام نورفارس همچنین با اشاره به کسب رتبه چهارم استان فارس در جذب دانشجو در کشور در سال گذشته ، خاطرنشان کرد: بحمدالله با مساعدت مسئولان و همدلی تمامی همکاران ، توانسته ایم به رسالت خود در زمینه جذب دانشجو ، رضایتمندی و خدمت رسانی مطلوب به دانشجویان بهترین عملکرد را داشته باشیم .

دکترقرائتی، تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان را امری ضروری دانست و افزود : اساتید و کارکنان باید در معرفی دانشگاه پیام نور اهتمام ویژه داشته باشند و با جدیت و دلسوزی ، بسترهای لازم را جهت جذب حداکثری دانشجویان و ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان را در طول تحصیل فراهم آورند.

وی افزود : دانشگاه پیام نور دانشگاهی مردمی و توانمند است که توانسته در اقصی نقاط کشور دانشجویانی باسواد و موثر پرورش دهد و در دوره های تحصیلات تکمیلی ، پیام نوری ها همیشه صاحب رتبه های ممتاز بوده اند.

رییس دانشگاه پیام نور استان فارس ، مشکل کمبود بودجه، ریزش دانشجو ، افزایش شهریه ، وضعیت فارغ التحصیلان ، کاهش حقوق و مزایای پرسنل ، مشکل تبدیل وضعیت و کاهش اعتبارات را فقط مختص به دانشگاه پیام نور ندانست و افزود : با توجه به اینکه بین 80 تا 90 درصد بودجه دانشگاه از محل شهریه دانشجویان تامین می شود و از طرف دیگر با کاهش اختصاص اعتبارات از طرف دولت همراه هستیم ، این مساله یک امر عادی به نظر می رسد.

دکتر قرائتی، تعهد سازمانی را عاملی مهم در تحکیم سازمان دانست و گفت: تعهد و دلسوزی نسبت به سازمان ، پایه های سازمان را قوی می کند و پیوند فکری و همکاری را بدنبال خواهد داشت ، لذا تمامی اساتید و کارکنان باید نسبت به حوزه کاری خود تعهد و احساس مسئولیت داشته باشند.

وی با اشاره به بحث نظارت و ارزیابی در کلیه مراکز و واحدها گفت: شناخت و توجه به کارایی و اثربخشی کارکنان و همچنین اعطای پاداش و ایجاد انگیزه برای بهبود عملکرد سایر کارکنان ، از جمله اهدافی است که روسای مراکز و واحدها باید در دستور کار خود قرار دهند .

رئیس دانشگاه پیام نور فارس با تاکید بر دو مولفه خلاقیت و نوآوری در سازمان افزود: باید با بهره جویی از فنون خلاقیت و نوآوری و همچنین بهره گیری از افراد خوش فکر و توانمند ، در معرفی دانشگاه و ترغیب افراد به اهداف سازمانی خود دست پیدا کنیم و آگاهی از فنون خلاقیت ضرورتی اجتناب ناپذیر برای مدیران، دانشجویان، پژوهشگران و علاقه مندان به این رشته است.

دکتر قرائتی ، مدیران را به ایجاد انگیزش در کارکنان دعوت کرد و اضافه کرد: مدیــران باید با بهره گیری از مهارت روابط انســانی و با استفاده از دانش و سایر منابع سازمانی قادر به انگیزش کارکنان در جهت نیل به اهداف سازمانی باشند.

تشکیل کمیته های ثبت نام ، تشکیل کمیته های تکریم ارباب رجوع ، ایجاد اتاق فکر و خلاقیت ، تلاش در جهت ایجاد محیطی علمی ،فرهنگی و پژوهشی همراه با امکانات مطلوب جهت دانشجویان ، عدم نگاه فردی و توجه به اهداف متعالی سازمان ، استقبال از پیشنهادات سازنده و تشویق و معرفی نیروهای موثر از دیگر سخنان رییس دانشگاه پیام نور استان فارس در جمع مدیران ستاد استان و مرکز شیراز بود.

همچنین در این جلسه دکترتوللی معاون دانشگاه پیام نور استان فارس نیز ضمن اعلام آمادگی تمام مراکز و واحدها جهت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور گفت: باید دستاوردها و توانمندیهای دانشگاه به مردم معرفی شود و این یک کار جمعی است و همه باید به این مساله به عنوان یک مساله حیاتی نگاه کنند .

دکتر قاسم فروزانی سرپرست دانشگاه پیام نور شیراز نیز دراین مراسم از ایجاد کمیته جذب دانشجو در این مرکز دانشگاهی خبر داد و افزود: این کمیته در جهت معرفی دانشگاه ، تبلیغات هدفمند، ارائه خدمات و تکریم ارباب رجوع ، اطلاع رسانی و ارائه مشاوره به دانشجویان تشکیل شده است.

در ادامه این نشست مدیران ستاد استانی دانشگاه پیام نور استان فارس و مرکز شیراز به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مسایل مربوط به دانشگاه از جمله راهکارهای موثر در معرفی دستاوردها و توانمندیهای دانشگاه ، جذب حداکثری دانشجو و ارائه خدمات مطلوب در طول تحصیل پرداختند.
 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1395/05/20 - تعداد بازدید : 115 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها