سخن روز
امروز : پنجشنبه 10 آذر 1401 برابر با Thu 01 Dec 2022 Thu 01 Dec 2022

تبلیغات

افتتاح دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان قزوین

افتتاح دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان قزوین
افتتاح دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان قزوین
 
مراسم معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام استان قزوین با حضور حجت الاسلام والمسلمین پور رضا مدیر امور دفا‌تر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور، حجت الاسلام دکتر جمشیدی راد مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور ، روزبه استاندار قزوین ، محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی رئیس حوزه علمیه قزوین ، طلاب حوزه های علمیه ، معاونین استاندار ، روسای دانشگاههای استان ، کارکنان ، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان قزوین برگزار شد.

دفتر نهاد رهبری ، در راستای توسعه و تعمیق آگاهیها و علائق اسلامی دانشجویان ، تبیین ارزشهای اسلامی ، رشد بینش سیاسی ، حمایت و هدایت فکری تشکلهای دانشجویی و تقویت پیوند حوزه و دانشگاه ، در دانشگاه پیام نور استان قزوین تاسیس شد .

دکتر فرهنگ میزانی رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین درمراسم افتتاح دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور قزوین ضمن تقدیر از حضور مدعوین گرانقدر و تسلیت حادثه منا و گرامیداشت ایام میلاد امام هادی علیه السلام اظهار داشت: دانشگاه پیام نور یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در عرصه های مختلف آموزشی پژوهشی و فرهنگی یک بار عمده ای از آموزش عالی کشور برداشته است . این دانشگاه یکی از فرهنگی ترین دانشگاههای کشور بوده و تمام تلاشمان این است که در این عرصه بتوانیم نیروهای متعهد و متخصصی برای جامعه اسلامی تربیت نمائیم . وی یادآور شد آنچه که کمک می کند تا دانشگاه بتواند به رسالت خود دست یابد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه است که امروز شاهد این اتفاق مبارک هستیم و امیدواریم از این پس شاهد افتخار آفرینی بیشتر و نقش آفرینی در ارتقاء استان باشیم .

روزبه استاندار قزوین نیز با اشاره به فاجعه منا و ابراز تاثر از بابت جان باختن تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان در این حادثه ، تاسیس نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان قزوین را به حجت الاسلام والمسلمین محبی تبریک گفت و آرزو کرد شاهد تحول اساسی و ریشه ای در حوزه مسائل دینی بر مبنای ماموریت ذاتی این نهاد در این دانشگاه باشیم که این تحول می تواند بستر فرهنگ دینی را ایجاد نموده و ان شاء الله منشاء خیرات و برکات در دانشگاه باشد .
استاندار قزوین گفت : امروزه هزاران قلب مشتاق بر سر سفره دین نشسته اند و باید این فرصت را مغتنم بشماریم و با استفاده از همه ظرفیت ها جامعه بهتر و پاکتری ایجاد نمائیم . مرتضی روزبه در پایان تاکید کرد که اینجانب با تمام توان و بضاعت محدود در خدمت جامعه و دانشگاهیان و این نهاد مقدس هستم .
در ادامه این مراسم داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز خرسندی از تاسیس نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور قزوین به شرح وظایف جامعه و مسئولان نسبت به دانشگاه پرداخت و گفت : آنچنان که در آموزه های دینی ما آمده است ، کسی که دانش دارد دست برتر دارد و وظیفه ای که ما نسبت به دانشگاه داریم کیفیت بخشی به امور آموزشی و پژوهشی است و این امر باید به دست طلاب و دانشجویان تحقق یابد . وی ادامه داد : ما در جایگاه رشد علمی وضعیت مناسبی داریم اما در تبدیل علم به ثروت به جایگاه شایسته خود دست نیافته ایم .

وی افزود اگر در کنار تعلم ، تهذیب باشد خداوند از خزانه های غیب خود ، دریچه هایی از نور معرفت را بر روی متعلم خواهد گشود و قطعاً نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به عنوان نقطه اتکاء و ملجاء ، جایی است که می تواند نشاط و شادابی و طراوت در کنار نشان دادن راههای صحیح ، به متعلمین را تبیین نماید .
حجت الاسلام و المسلمین دکتر جمشیدی راد مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور نیز که ضمن تبریک به جناب آقای محبی به جهت قبول این مسئولیت خطیر گفت : تاسیس نهاد رهبری در این دانشگاه فرصت مناسبی است برای خانواده های دانشجویان و دانشگاهیان عزیز و امیدواریم شاهد فعالیت های فرهنگی در سطح وسیع باشیم که هم ارتقاء علمی اساتید ، دانشجویان و کارکنان را ببینیم و هم طبق برنامه ریزی که برای آینده پیش بینی شده است به لحاظ ظرفیت بالای حوزه های علمیه قزوین شاهد ایجاد مقطع ارشد معارف اسلامی در این استان باشیم .

حجت الاسلام و المسلمین محبی مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان قزوین نیز با بیان اینکه دفتر نهاد یک دستگاه فرهنگی و علمی است گفت : با توجه به هجمه های بسیاری که دشمنان بر علیه فرهنگ ناب و اصیل اسلامی به راه انداخته اند ، بالطبع تاسیس این دفتر در مجامع دانشگاهی امری ضروری است . وی با تاکید بر اینکه فرهنگ باطل ، تمام همت خود را به کار گرفته تا اسلام ناب محمدی (ص) را زمین گیر کند گفت : ان شاء الله تمام تلاش ما بر این خواهد بود که با همکاری دکتر میزانی ، اساتید و دانشجویان ، در این پایگاهی که بعنوان یک نعمت ارزشمند است بتوانیم از ظرفیت های استان در ارتقاء سطح فرهنگ و دانش بشری استفاده کنیم چرا که اگر بخواهیم در مقابل این هجمه های سنگین دشمن بایستیم باید فرهنگ دینی را اعتلاء بخشیده و تقویت نمائیم.

حجت والمسلمین پور رضا مدیر امور دفا‌تر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور نیز گفت : امروزه دنیا مستمع این است که اساتید حوزه های علمیه ایران چه چیزی برای گفتن دارند و لذا حوزه های حواسشان جمع شده است که مخاطب آنها تمام بشریت است و از جمله مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های همه ما این است که با وجود همه مشکلات و مشغله‌های فردی و اجتماعی، مراقب باشیم که وحدت رویه حرکت عمر خود را در عرصه‌های اجتماعی و کاری هماهنگ با مقام معظم رهبری به پیش ببریم و در مسیر حرکت کنیم. حجت والمسلمین پوررضا با تاکید بر اینکه وظیفه نهاد رهبری در دانشگاه‌ها این است که راه درست را به دانشگاهیان نشان بدهد، بیان کرد: نشانه گذاری مسیر برای رسیدن به هدف متعالی، کار عالمان دینی است و ابزار رسیدن به هدف کار دانشگاههاست . وی افزود ما باید یاد بگیریم که سکانداری علم را به دست بگیریم یعنی اینکه باید دانش و علم را کاربردی کنیم و کاری که باید در بحث وحدت حوزه و دانشگاه انجام بدهیم این است بدانیم چگونه مباحث علمی اقتصادی اخلاقی و تربیتی خود را کاربردی نمائیم .

 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/09 - تعداد بازدید : 80 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها