سخن روز
امروز : دوشنبه 14 آذر 1401 برابر با Mon 05 Dec 2022 Mon 05 Dec 2022

تبلیغات

افزایش بودجه فرهنگی دانشگاه از ۷.۳ به ۸.۵ میلیارد تومان در سال جاری

افزایش بودجه فرهنگی دانشگاه از ۷.۳ به ۸.۵ میلیارد تومان در سال جاری

معاون فرهنگی دانشگاه پیام‌نور کشور خبر داد:
افزایش بودجه فرهنگی دانشگاه از ۷.۳ به ۸.۵ میلیارد تومان در سال جاری/ ۱۷۰۰ انجمن علمی- دانشجویی فعال در دانشگاه پیام‌نور کشور

معاون فرهنگی دانشگاه پیام‌نور کشور در خصوص بودجه فرهنگی دانشگاه برای سال جاری گفت: امسال نسبت به سال گذشته بودجه فرهنگی دانشگاه پیام‌نور افزایش داشته و از هفت و سه دهم میلیارد تومان در سال گذشته به هشتم و نیم میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

ترابی در گفت‌وگو با خبرنگاران در مشهد، در حاشیه اختتامیه نخستین دوره مسابقات هوا و فضای دانشگاه‌های کشور که در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد، یک سری از برنامه‌های فرهنگی دانشگاه پیام نور متمرکز است و توسط سازمان مرکزی و اداره کل فرهنگی برنامه ریزی می‌شود که در چهار حوزه نشریات دانشجویی، جشنواره رویش، جشنواره حرکت و مسابقات سراسری قرآن و عترت برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت تا پایان مهر ماه در استان قزوین برگزار خواهد شد، هفتمین دوره جشنواره نشریات دانشجویی را در استان اصفهان و در آذر ماه سال جاری برگزار می شود، جشنواره ملی حرکت در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد که دانشجویان دانشگاه پیام نور در آن شرکت کردند و در نهایت جشنواره رویش نیز در بهمن ماه و در دهه فجر برگزار خواهد شد.

افزایش بودجه فرهنگی از 7.3 به 8.5 میلیارد تومان در سال جاری

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور در خصوص بودجه فرهنگی دانشگاه برای سال جاری تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته بودجه فرهنگی دانشگاه پیام نور افزایش داشته و از هفت و سه دهم میلیارد تومان در سال گذشته به هشتم و نیم میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

ترابی تصریح کرد: با توجه به این‌که نقدینگی کم است بودجه‌های را یک دوازدهم به یک دوازهم ابلاغ می‌کنند و همین باعث می‌شود کمی با مشکل مواجه شویم به طور مثال ما در حال حاضر در ماه هفتم سال هستیم و پنج دوازدهم بودجه فرهنگی ابلاغ شده است و دو ماه از پرداخت بودجه عقب هستیم.

تخصیص سه میلیارد تومان جهت تجهیز نماخانه‌های دانشگاه‌های پیام نور کشور

وی با اعلام این خبر که در حوزه نماز بودجه خوبی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: حدود سه میلیارد تومان جهت تجهیز نمازخانه‌ها برای سال جاری در نظر گرفته شده است که این مبلغ جدا از بودجه فرهنگی می‌باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور ضمن اعلام این خبر که در حوزه‌های مشاوره دانشجویی و تربیت بدنی نیز بودجه در استان‌ها افزایش داشته است، به برنامه‌های دانشگاه جهت افزایش کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی- دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: ظرفیت لازم برای افزایش داریم؛ اما با توجه به فضا و بودجه، کمی با مشکل مواجه می‌شویم.

ترابی با بیان این مطلب که متقاضیان برای پیوستن به این کانون‌ها و افزایش این کانون‌ها وجود دارد، ادامه داد: در حال حاضر 2400 انجمن علمی- دانشجویی در دانشگاه‌های پیام نور کشور وجود دارد که از این تعداد بیش از  1700 انجمن فعال است.

فعالیت بیش از 780 نشریه دانشجویی در دانشگاه پیام نور

وی ضمن اشاره به این موضوع که بیش از 780 نشریه دانشجویی فعال در دانشگله پیام نور کشور مشغول به فعال هستند، گفت: البته در گذشته حدود 900 نشریه فعال بود که در حال حاضر این تعداد کاهش یافته و این امر به دلیل مشکلات مالی است.

 
منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1395/07/10 - تعداد بازدید : 203 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها