سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

برگزاری دوره‌های پسادکترا در دانشگاه پیام نور از مهرماه

برگزاری دوره‌های پسادکترا در دانشگاه پیام نور از مهرماه

برگزاری دوره‌های پسادکترا در دانشگاه پیام نور از مهرماه
رییس دانشگاه پیام نور از برگزاری دوره‌های پسادکترا در این دانشگاه خبر داد و گفت: این دوره‌ها از مهرماه جاری در دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود.

دکتر محمدعلی سرلک در پنجمین جشن دانش‌آموختگی دانشجویان برتر دانشگاه پیام نور، با اشاره به برگزاری همه مقاطع در این دانشگاه گفت: اکنون همه مقاطع در دانشگاه پیام نور وجود دارند و این دانشگاه از ظرفیت خوبی برای توجه به نیازهای مراکز حرفه‌ای و بازار کار برخوردار است و با رایزنی‌هایی که با برخی از مراکز صورت گرفته قرار است این دانشگاه به دو شکل دانشجوی پسادکترا داشته باشد.

وی در ادامه توضیح داد: هم افرادی که دانشگاه معرفی می‌کند و هم افرادی که از طرف موسسات حرفه‌ای معرفی می‌شوند، می‌توانند در دوره پسا دکترا حضور یابند و شیوه حضور آنها به این صورت است که با حمایت دانشگاه روی موضوع خاصی تحقیق می‌کنند و نتایج تحقیق خود را در قالب مقالات علمی پژوهشی ارائه می‌کنند.

رییس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه این آیین‌نامه از قبل از طرف وزارت علوم ابلاغ شده بود، اظهار کرد: هر دانشگاهی که توان و زیرساخت‌های لازم را داشته باشد می‌تواند این دوره‌ها را برگزار کند. این آیین‌نامه اکنون در شورای دانشگاه پیام نور به تصویب رسیده و زمینه‌های عملیاتی شدن آن از مهرماه آغاز می‌شود.

سرلک در ادامه با بیان اینکه افتخار دانشگاه پیام نور دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هستند، افزود: در گذشته رتبه‌های آخر کنکور سراسری، دانشگاه پیام نور را انتخاب می‌کردند، اما ویژگی‌های دانشگاه پیام نور از جمله منبع محوربودن، آزمون‌های متمرکز، استفاده از فناوری‌های جدید و... باعث شده است تا رتبه‌های برتر هم این دانشگاه را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: در کنکور سراسری سال 94 بیش از 40 درصد داوطلبان کنکور، دانشگاه پیام نور را برای محل تحصیل انتخاب نمودند.

رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به حضور بیش از 202 هزار دانشجو در این دانشگاه اظهار کرد: حضور بیش از 202 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور نشانگر این است که این دانشگاه از لحاظ رشد کیفی، کمی، برنامه‌های فرهنگی، ورزشی نشانگر این است که دانشگاه پیام نور اقدامات لازم را انجام داده تا داوطلبان این دانشگاه را از بین دانشگاه‌های دیگر انتخاب کنند.

سرلک با تاکید بر اینکه دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور از کمترین میزان شهریه برخوردار است، افزود: ما به دنبال این هستیم که خدمات خود را بر مبنای نیاز دانشجویان و جامعه تنظیم کنیم. در این راستا دانشگاه برنامه‌های زیادی در دست اجرا دارد.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های فارغ‌التحصیلان اشتغال و ازدواج است، افزود: دانشگاه پیام نور در تفاهم‌نامه‌هایی که با بانک‌های مختلف امضا کرده است، پیش‌بینی کرده که وام‌های خوداشتغالی، ازدواج، خودرو، وام برای اعضای خانواده دانشجویان و... را ارائه کند. همچنین تسهیلاتی همچون کار دانشجویی پیش‌بینی شده است.

رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به دوران پساتحریم اظهار کرد: دانشگاه پیام نور برنامه‌های خوبی برای دوران پساتحریم تدارک دیده است که رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیاد، ایجاد ارتباط بین مراکز صنعتی و دانشگاه، حمایت از ایده‌های برتر، توسعه مراکز فراتر از مرزهای ملی، استفاده از دیپلماسی علمی و... از جمله برنامه‌ها است.

 


کلیدواژه‌ها:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/06/24 - تعداد بازدید : 246 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها