سخن روز
امروز : پنجشنبه 10 آذر 1401 برابر با Thu 01 Dec 2022 Thu 01 Dec 2022

تبلیغات

بی مهری ۲ ساله به پیام نور

بی مهری ۲ ساله به پیام نور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
برخی با بیان «اکنون نوبت ما است» می خواهند به دانشگاه پیام‌نور ضربه بزنند/ بی مهری ۲ ساله به این دانشگاه

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از کسانی که در طی دو سال گذشته با بیان اینکه اکنون نوبت ما است، فضای رقابتی میان دانشگاه پیام‌نور و دانشگاه آزاد ایجاد کرده‌اند، گفت: امروز این افراد می‌خواهند به این دانشگاه ضربه بزنند و نتیجه این رفتار این است که طی دو سال گذشته دانشگاه پیام‌نور مورد بی مهری قرار گرفته است.

جعفری امروز در همایش «نسبت دین و اخلاق» که به همت دانشگاه پیام نور مشهد در هتل آسیای مشهد برگزار شد، گفت: حضرت موسی (ع) در مناجات‌های خود در حالی که با خداوند حرف می‌زند از خدا می‌خواهد تا خود را به وی نشان دهد. خداوند خود را در کوه برای موسی متجلی و موسی متلاشی شدن کوه را مشاهده می‌کند.

وی افزود: علم اخلاق که بزرگان آن را به ما آموخته و ما به صورت طوطی وار این علم را فرا گرفته ایم به این نکته اشاره دارد که حب الهی مانند آن کوه انسان را از درون متلاشی و برای خدا از خود بی خود می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور مشهد مترتب شدن به آداب الهی را به معنای دریافت حب الهی دانست و ضمن اشاره به حب اهل بیت(ع) متذکر شد: اگر انسان علاوه بر حب الهی بتواند حب اهل بیت (ع) را در دل خود جای دهد، خواهد توانست معنای متلاشی شدن درون، در راه خداوند را احساس کند.

جعفری دین را محبت انسان به خداوند و اهل بیت(ع) دانست و تصریح کرد: محبت به خداوند و اهل بیت(ع)؛ عناد، کینه و برائت از مشرکان را به همراه دارد و در صورتی که انسان محبت خالص الهی را دریافت کند به مرحله دوم که همان قدرشناسی است راه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: مرحوم ابوترابی در دوران اسارت در زندان‌های عراق توانست با حب به مردم برای خدا شرایطی را ایجاد کند که امرای بعثی در برابر احترام او و صبر و تلاشش در مسیر احیای اخلاق در اسارت به دین اسلام و شیعه گرایش پیدا کنند.

حکام سعودی به خاطر فاجعه منا از امت اسلامی عذرخواهی کنند

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور مشهد به فاجعه منا اشاره کرد و بیان داشت: اگر حکام سعودی ذره ای بهره ای از دین و اخلاق اسلامی داشتند در فاجعه منا نه تنها در اولین لحظات شکل گیری این اتفاق از همه امت اسلامی به ویژه کشورهای اسلامی دلجویی می‌کردند، بلکه در یک اطلاعیه مراتب عذرخواهی خود را به تمامی حجاج و مسلمانان جهان و به خصوص کشورهای قربانی اعلام می‌داشتند.

جعفری اعزام هیات های عذرخواهی عربستان به کشورهای قربانی داده در فاجعه منا را از دیگر رفتارهای ضروری آل سعود در خصوص این حادثه دانست و متذکر شد: باید آل سعود هیات های خود را جهت عذرخواهی به کشورهای قربانی بفرستد و نه اینکه نه تنها خود را مقصر نداند؛ بلکه حاجیان را مقصر نشان دهد!

وی گفت: اگر امرای درباری از روز اول در عربستان بر سر منافع در شکل گیری آل سعود با یکدیگر معامله نمی‌کردند امروز فاجعه منا جهان اسلام را متاثر نمی‌کرد.

برخی با بیان «اکنون نوبت ما است» می خواهند به دانشگاه پیام نور ضربه بزنند

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور مشهد در بخش پایانی سخنان خود به سال جدید تحصیلی در دانشگاه های پیام نور اشاره کرد و ضمن بیان اینکه در دیدار با وزیر علوم در چند روز گذشته دغدغه های فرهنگی، آموزشی و پرورشی خود را با وی در میان گذاشتیم، گفت: در خصوص پیام نور در باب مدیریت حرف ما این است که بالاخره پس از ۳۰ ماه یک دانشگاه با عدم ثبات مدیریت، مطمئنا تاثیرات سوء خواهد داشت و ما امیدواریم با تدبیر و اصول مدیریتی درست، مشکلات دانشگاه پیام نور حل شود.

جعفری با انتقاد از کسانی که در طی دو سال گذشته با بیان اینکه اکنون نوبت ما است، فضای رقابتی میان دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد ایجاد کرده اند، تصریح کرد: متاسفانه در یک رقابت جعلی که هیچ گاه در پیام نور شکل نگرفته از سال ۸۷ اعلام کرده اند که دانشگاه پیام نور با گرفتن ۵۰۰ هزار دانشجو در سال قصد رقابت با دانشگاه دیگری دارد که ما در همان زمان با پذیرش ۲۷۰ هزار دانشجو تلاش کردیم تا دانشگاه دیگر ضربه نخورد.

وی ادامه داد: هیچ گاه پیام نور جهت ضربه زدن به جای دیگر دانشجو نپذیرفته و امروز برخی با بیان اینکه«اکنون نوبت ما است» می خواهند به این دانشگاه ضربه بزنند و نتیجه این رفتار این است که طی دو سال گذشته دانشگاه پیام نور مورد بی مهری قرار گرفته است.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور ادامه داد: با وجود شعارهای موجود در دانشگاه پیام نور طی دو سال گذشته باید گفت براساس اعلام دوستان دانشگاه های دولتی در سال جاری با ۳۰۰ هزار و دانشگاه آزاد با ۵۰۰ هزار کاهش دانشجو در پذیرش مواجه شدند ولی دانشگاه پیام نور در پذیرش دانشجوی خود نسبت به سال گذشته به لطف خدا هیچ تفاوتی را احساس نکرده است.

جعفری گفت: به گزارش دوستان در جلسه با وزیر علوم تنها دانشگاهی که ناهنجاری های فرهنگی اش نسبت به دیگر دانشگاه ها علی رغم داشتن ۵۰۰ واحد دانشگاهی از همه کمتر بود دانشگاه پیام نور است که این موضوع نشان می‌دهد نیاز به توجه بیشتر در خصوص این دانشگاه وجود دارد.

وی به ۴۰۰۰ عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: توجه جدی به دانشگاه پیام نور از سوی مسئولان امری ضروری است و زلال جاری در عرصه آموزش کشور مطمئنا به لطف خدا جریان خود را ادامه خواهد داد.

 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/08 - تعداد بازدید : 84 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها