سخن روز
امروز : سه شنبه 08 آذر 1401 برابر با Tue 29 Nov 2022 Tue 29 Nov 2022

تبلیغات

تحصیل ۱۴ هزار دانشجو در دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی - کاهش ۲۵ درصدی میزان وام دانشجویی دانشگاه

تحصیل ۱۴ هزار دانشجو در دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی - کاهش ۲۵ درصدی میزان وام دانشجویی دانشگاه

رئیس دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی خبر داد:
تحصیل ۱۴ هزار دانشجو در دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی/ کاهش ۲۵ درصدی میزان وام دانشجویی دانشگاه

رئیس دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی گفت: در گذشته تسهیلات صندوق رفاه در قالب ارزاق، هزینه ایاب و ذهاب و وام ترمی به دانشجویان داده می‌شد؛ اما متاسفانه در حال حاضر تقلیل پیدا کرده است.

مهدی ثقفی، رئیس دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگاران دانشجو در بیرجند، گفت: نزدیک به ۱۴هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی مشغول به تحصیل هستند که ۲۰۰۰ نفر را در سال جاری جذب کرده‌ایم.

 وی با بیان این‌که تعداد ورودی‌های امسال ما نسبت به سال گذشته کاهش یافته و تقریباً تراز دانشگاه منفی شده است؛ افزود: تعداد دانشجویان امسال ما نسبت به سال‌های گذشته، نزدیک به 15 درصد کاهش پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی ادامه داد: 13 واحد در 11 شهرستان داریم که بیشترین واحد در بیرجند است و 11 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در استان داریم که نزدیک به 500 نفر در این مقطع مشغول به تحصیل هستند.

ثقفی تصریح کرد: آخرین مقطع کارشناسی ارشدی که به دانشگاه پیام نور اضافه شده، ارشد معارف اسلامی در دانشگاه قاین است که از بهمن ماه سال جاری دانشجو می‌گیرد.

وی در خصوص رشته‌های ارشد پیام نور استان تصریح کرد: در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های زمین شناسی، ریاضی، دو گرایش شیمی، دو گرایش جغرافیا، زبان شناسی،  روانشناسی و معارف اسلامی در استان داریم.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی به مشکلات دانشگاه پیام نور استان اشاره کرد و افزود: بیشترین مشکلات ما در حوزه کمک‌های مالی به دانشجویان است؛ در گذشته تسهیلات صندوق رفاه در قالب ارزاق، هزینه ایاب و ذهاب و وام ترمی به دانشجویان داده می‌شد؛ اما متاسفانه در حال حاضر تقلیل پیدا کرده تا جایی که حتی ارزاق برای سلف سرویس‌ها حذف شده است.

ثقفی با بیان این‌که میزان وام دانشجویی دانشگاه نسبت به سال‌های قبل 25 درصد کاهش پیدا کرده است؛ گفت: در طی ساماندهی صورت گرفته در ایام امتحانات یا نزدیک به امتحانات، قرار بود حداقل یک وعده نهار به دانشجویان بدهیم که کلاً قطع شده و حتی هزینه ایاب و ذهاب هم کلاً حذف شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از تغییرات دانشگاه در ترم جدید، ارائه برخی از دروس به صورت مجازی است که دانشجویان می‌توانند برخی از دروس را که نمی‌توانند به صورت حضوری در کلاس شرکت کنند به صورت مجازی بگذرانند.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که سال به سال قطار پیام نور در جهت پیشرفت در حال حرکت است؛ گفت: ما بیشترین ورودی به مقاطع تحصیلات تکمیلی را نسبت به سایر دانشگاه‌های غیر پیام نور داریم و مرکز پیام نور تهران سال گذشته، 1700 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی گرفته این خود نشان داده کیفیت دانشگاه است.

ثقفی با بیان این‌که سال گذشته در رده اول آموزشی بودیم که در حال حاضر آن رده را حفظ کرده‌ایم؛ تاکید کرد: دانشگاه پیام نور همه را با یک محک می‌سنجد؛ عرصه آزمونی کشوری است و در حال حاضر مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه در حال افزایش یافتن است.

وی یادآور شد: در سال جاری، مجوز تبدیل وضعیت دانشگاه طبس را از واحد به مرکز از وزارت علوم گرفتیم.

 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/08/07 - تعداد بازدید : 102 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها