سخن روز
امروز : چهارشنبه 16 آذر 1401 برابر با Wed 07 Dec 2022 Wed 07 Dec 2022

تبلیغات

تصویب و ابلاغ آیین نامه فعالیت های علمی دانشگاه پیام نور

تصویب و ابلاغ آیین نامه فعالیت های علمی دانشگاه پیام نور

تصویب و ابلاغ آیین نامه فعالیت های علمی دانشگاه پیام نور
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از تصویب آیین نامه فعالیت های علمی طی دو مرحله در شورای دانشگاه و هیات امنا خبر داد.

ابوالفضل فراهانی از تصویب آیین نامه فعالیت های علمی طی دو مرحله، در شورای دانشگاه و هیات امنا خبر داد و گفت: این آیین نامه در گروه های متعدد کارشناسی، تدوین و در مدت ۱۶ ماه، مطالعه، تایید و در نهایت تصویب شده و در این هفته به کل استان‌ها و ستاد ابلاغ شد .

وی با عنوان اینکه این آیین نامه از ابتدای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ لازم الاجرا بوده و تمام آیین نامه های مغایر لغو شده است، افزود: آیین نامه فعالیت های علمی دانشگاه به شکلی جامع، زمینه فعالیت اعضای علمی و مدرسان را در ۲ حوزه مهم آموزش و پژوهش شفاف سازی و تبیین کرده است.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به مزایای آیین نامه جدید فعالیت های علمی اذعان داشت: قریب ۴۰ فعالیت در ۱۲ رده برای هر عضو علمی در دانشگاه پیام نور پیش بینی شده که اعضای علمی می توانند با بهره مندی دقیق از ظرفیت های این آیین نامه زمینه ارائه خدمات علمی تر و ماندگارتری را برای دانشگاه فراهم آورند و همین طور بستر مناسب تری را برای ارتقای خود ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: اگر اعضای علمی از ظرفیت های این آیین نامه آگاهی کاملی داشته باشند به طور قطع در آینده هیچ عضو علمی نخواهیم داشت که دغدغه عدم تکمیل موظفی داشته باشد.

فراهانی، جهت دهی اعضای هیات علمی به سمت انجام فعالیت های علمی علاوه بر آموزش را یکی از مهم ترین اهداف دانست و اظهار داشت: این آیین نامه در ساماندهی و انسجام تمام فعالیت های آموزشی – پژوهشی، مدیریتی و فرهنگی اعضای هیات علمی نقش بسزایی خواهد داشت.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی افزود: با اجرای این آیین نامه، اعضای هیات علمی از این پس می توانند تا ۳۰ درصد فعالیت های خود را از طریق فعالیت های پژوهشی، تالیف، انجام امور مطالعاتی، تولید محتوای الکترونیک، طرح سوالات، ویرایش علمی متون و چندین مورد فعالیت علمی دیگر تکمیل کنند، و در شرایط خاص نیز می توانند با تایید معاونت آموزشی تا ۵۰ درصد از سایر زمینه های علمی به جزء آموزش، بهره مند شوند.

وی با عنوان اینکه همواره عادت به تغییرات جدید در همه امور نیازمند صرف اندکی زمان است، گفت: اساتید دانشگاه پیام نور لازم است توجه کنند که اهتمام به اشراف به آیین نامه و آگاهی از حقوق خود، آنان را در روند ارتقا و ترفیع و تبدیل وضعیت مطمئن خواهد کرد چرا که در آیین نامه ارتقا نیز از عضو علمی علاوه بر آموزش، سایر امور مثل پژوهش، مدیریت و انجام فعالیت های فرهنگی مورد انتظار است.

وی یادآور شد: انتظار می رود اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور با مطالعه دقیق آیین نامه به جزئیات حقوق علمی خود و زمینه های تاثیرگذاری در رشد و اعتلای دانشگاه وقوف بیشتری یابند.

 

منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1396/06/19 - تعداد بازدید : 182 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها