سخن روز
امروز : چهارشنبه 09 آذر 1401 برابر با Wed 30 Nov 2022 Wed 30 Nov 2022

تبلیغات

تنها راه درآمدزایی دانشگاه پیام‌نور نگاه ویژه به ارتباط صنعت و دانشگاه است

تنها راه درآمدزایی دانشگاه پیام‌نور نگاه ویژه به ارتباط صنعت و دانشگاه است

بسیج دانشگاه پیام‌نور فارس خطاب به سرپرست دانشگاه پیام‌نور:
تنها راه درآمدزایی دانشگاه پیام‌نور نگاه ویژه به ارتباط صنعت و دانشگاه است

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور فارس در نامه‌ای خطاب به سرپرست دانشگاه پیام‌نور کشور اعلام کرد: با توجه به کمبود بودجه پیش رو و تامین ۵۰ درصد هزینه توسط خود مراکز، انتظار می‌رود که اهتمام بیشتری به معاونت پژوهشی و به طبع آن دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه شود.

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در نامه ای به سرپرست جدید دانشگاه پیام نور کشور نکاتی را در ابتدای دوران مسئولیت به وی متذکر شدند.

متن نامه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز بدین شرح است:

 بسمه تعالی

خدمت سرپرست محترم دانشگاه پیام نور کل کشور

با سلام و تبریک به سبب انتصاب جنابعالی به سمت ریاست دانشگاه پیام نور کل کشور و در عین حال عرض تسلیت به سبب سنگینی این مسوولیتی که پذیرفته اید، به نمایندگی از دانشجویان یکی از بزرگترین مراکز دانشگاه پیام نور جنوب کشور ، و به زعمی به نمایندگی از دانشجویان دانشگاه های پیام نور جنوب کشور، مسائلی را خدمت تان عرض می کنیم که باشد با شروع مسوولیت تان به این مسائل مهم که عمدتا دغدغه مشترک فعالین دانشجویی در دانشگاه پیام نور هست، به نحوی شایسته بپردازید. باشد که تدابیر شما موجب امید بیشتر از قبل دانشجویان پیام نور شود:

- اولین مورد جلوگیری از حرکت خزنده ایست که به تازگی در بدنه وزارت علوم شکل گرفته برای به زوال کشاندن دانشگاه پیام نور، حرکتی که از زمانی که به صورت علنی و مستقیم نتوانستن پیام نور را محدود کنند حال به روش های غیرمستقیم از جمله کم کردن بودجه دولتی پیام نور و یا  بخش نامه هایی برای محدود کردن پذیرفتن اساتید و پرداخت حقوق شان و یا تعدیل اساتید هیئت علمی که خبر آن به تازگی منتشر شد، و از این قبیل کارها روی آورده اند و به سان موریانه پایه های دانشگاه پیام نور را از درون تهی می کنند. اتفاقاتی که به طور مبسوط در جلسه تودیع و معارفه هم به آنها به درستی اشاره شد.

- مورد دوم، تمرکزگرایی ای هست که در پیام نور شاهد آن هستیم مخصوصا در امور فرهنگی و مالی، می بینم بخش نامه ها و دستورالعمل هایی را که از پیام نور مرکزی به سایر مراکز ابلاغ می شود اما جای هیچگونه آزادی عمل برای مسوولین مراکز برای بومی کردن آن بخش نامه ها دیده نمی شود، به عنوان مثال همایش هایی که صرفا نمایشی و فاقد پشتوانه فکری بوده و متناسب با جو و شرایط آن مرکز نیست؛ و یا تمرکز گرایی در مسائل مالی که در بند بعدی به آن اشاره می شود.

- سومین مورد و رایج ترین مشکلی که در مراکز شهرستانی پیام نور به شدت ملموس و محسوس هست "تمرکز درآمدها در تهران و تمرکز مخارج در شهرستان ها " ست، به نحوی که یکی از دلایل کمبود بودجه در مراکز شهرستانی حتی مراکز استان ها، از همین بابت است. می بینیم افزایش ترم به ترم شهریه ثابت دانشجویان آن هم برخلاف قانون وزارت علوم را و در عین حال همچنان کمبود بودجه را در مراکز شهرستانها، شاید بهتراست فکری برای این تمرکزگرایی درآمدها شود

- مورد چهارم، با توجه به کمبود بودجه پیش رو و تامین پنجاه درصد هزینه توسط خود مراکز، انتظار می رود که اهتمام بیشتری به معاونت پژوهشی و به طبع آن دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه شود، چرا که از بهترین راه هایی که هم مسوولین دانشگاه برای درآمدزایی در پیش رو دارند که در عین حال به رشد علمی دانشجویان هم کمک می کند، همین تقویت دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه می باشد. می بینیم پتانسیل های علمی را در دانشجویان پیام نور که بعضا به دلیل بی تدبیری مدیران و عدم حمایت های معنوی در مراکز، سرکوب و ناامید می شوند، دانشگاهی که از لحاظ تعداد دانشجو بسیار و از لحاظ لطف مسولین بسیار کم است.

- مورد پنجم، دانشگاه مبدا تحول است که آن هم با شور و نشاط و پویایی این فضا حاصل می شود، خدای ناکرده نیاید آن روزی که این مبدا تحول به دلیل عدم توجه شایسته به مسایل فرهنگی-علمی، به مرده ای متحرک با روحی مرده و کرخت تبدیل شود. به گوش میرسد وفور بودجه های عمرانی، این خوب است و جای شکر دارد اما به یاد داشته باشید ساختمان سازی بدون توجه به روح کار، امری بی فایده و بعضا همراه با تاثیرات منفی هست

در پایان خطاب به وزیر محترم علوم این درخواست را داریم که هرچه زودتر تکلیف پست ریاست دانشگاه پیام نور را مشخص کنند چرا که رفت و آمدهای سرپرست ها و عدم ثبات مدیریتی بیش از پیش در مدت زمان طولانی به پیشرفت این مجموعه عظیم لطمات زیادی را وارد خواهد کرد.

توفیق روز افزون شما، سرپرست جدید پیام نور را از خداوند منان خواستاریم

بسیج دانشجویی شهید شاهچراغی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز

کانون های فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز

 
منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/08/07 - تعداد بازدید : 145 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها