سخن روز
امروز : دوشنبه 14 آذر 1401 برابر با Mon 05 Dec 2022 Mon 05 Dec 2022

تبلیغات

تولید بیش از ۲۰۰ مقاله در حوزه نانوفناوری از سوی دانشگاه پیام نور در سال ۲۰۱۶

تولید بیش از ۲۰۰ مقاله در حوزه نانوفناوری از سوی دانشگاه پیام نور در سال ۲۰۱۶

تولید بیش از ۲۰۰ مقاله در حوزه نانوفناوری از سوی دانشگاه پیام نور در سال ۲۰۱۶
مشاور رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور طبق آمار ماه اوت 2016 میلادی با تولید 219 مقاله در حوزه فناوری نانو، رتبه دهم را در میان دانشگاه‌های کشور به خود اختصاص داده است.

جعفر مهراد مشاور رئیس دانشگاه پیام نور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور بر پایه خرد جمعی و تشریک مساعی، رشدی فراگیر و همه جانبه‌ای را تجربه می‌کند، در این دانشگاه به آموزش و کیفیت خدمات آموزشی و علمی توجه ویژه‌ای می‌شود که در راستای این مهم، پژوهش و تولید علم در دانشگاه پیام نور در برنامه ریزی‌های هدفمند گنجانیده شده و شورای علم سنجی و دانش شناسی به عنوان بازوی مشورتی ریاست و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه عمل می‌کند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه پیام نور پژوهش یک مساله حیاتی است، اظهار داشت: موفقیت‌های دانشگاه در تولید علم و در بعضی از حوزه‌ها از جمله در تولید علم و فناوری نانو چشمگیر و درخور توجه است، این بدان معنی است که دانشگاه پیام نور در این راه طعم شیرین توجه به تحقیقات علمی را چشیده است به طوریکه دانشگاه پیام نور طبق آمار ماه اوت 2016 میلادی با تولید 219 مقاله در حوزه فناوری نانو رتبه دهم را در میان دانشگاه‌های کشور به خود اختصاص داده است. مهراد ادامه داد: در سال 2008 تعداد مقالات این دانشگاه در تامسون رویترز 118 مقاله بود که این رقم در سال 2011 از مرز 300 مقاله گذشت و در سال 2012 به 448 مقاله رسید. آنگاه در سال 2013 تعداد مقالات پژوهشگران دانشگاه پیام نور به 506 مقاله افزایش یافته و در سال‌های 2014 و 2015 به ترتیب به 582 و 621 مقاله بالغ شده است.

وی افزود: وضعیت این دانشگاه در اسکوپوس نیز قابل توجه است به طوریکه تعداد مقالات دانشگاه پیام نور در اسکوپوس در فاصله سال‌های 2010 از 570 مقاله به 711 مقاله در سال 2016 میلادی رسیده است. مشاور رئیس دانشگاه پیام نور عنوان کرد: دانشگاه پیام نور در تولید مقالات علمی از همکاری‌های تعدادی از کشورهای صنعتی و پیشرفته سود می‌برد، از آن جمله آلمان، آمریکا، ایتالیا، اسپانیا و انگلستان پنج کشور نخستی هستند که همکاری‌های علمی و تحقیقاتی بین دانشگاه‌های طرفین متداول است. چهره ماندگار علمی کشور بیان داشت: دانشگاه پیام نور خود 54 مجله به زبان‌های فارسی و انگلیسی نیز منتشر می‌کند که از 54 نشریه‌ای که توسط پیام نور منتشر می‌شود تعدادی از این نشریات دارای ضریب تاثیر است. در این بین، مجله پژوهش‌های رشد و توسعه اقتصادی با ضریب تاثیر تقریبا 1/5 از همه شاخص‌تر است. مهراد کل تولیدات دانشگاه پیام نور ثبت شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام را 6 هزار و 950 مقاله عنوان کرد.

 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1395/10/10 - تعداد بازدید : 129 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها