سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

دانشجویان قزوینی با مدال‌های رنگارنگ از دیار هگمتانه بازگشتند

دانشجویان قزوینی با مدال‌های رنگارنگ از دیار هگمتانه بازگشتند

دانشجویان قزوینی با مدال‌های رنگارنگ از دیار هگمتانه بازگشتند
هفته گذشته، هفتمین دوره المپیاد دانشجویی دختران دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور با حضور ۱۵۰۰دانشجو از ۳۱ استان کشور در همدان به کار خود پایان داد.

هفته گذشته، هفتمین دوره المپیاد دانشجویی دختران دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور با حضور ۱۵۰۰ دانشجو از ۳۱ استان کشور در همدان به کار خود پایان داد.

در این رقابت‌ها دانشجویان پیام نور در ۱۰ رشته انفرادی و تیمی باهم رقابت کردند که در پایان نفرات برتر این رقابت‌ها مشخص شدند.

بر همین اساس در بخش تیمی در رشته بسکتبال، استان اصفهان اول شد و استان‌های البرز و خراسان رضوی هم به ترتیب عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. در والیبال هم مازندران اول شد و اصفهان و آذربایجان شرقی هم سکوهای دوم و سوم را کسب کردند. در هندبال تهران عنوان نخست را کسب کرد و کرمان و فارس دوم و سوم شدند. در فوتسال تهران عنوان قهرمانی را کسب کرد و چهارمحال و بختیاری دوم شد و استان کرمان هم بر سکوی سوم ایستاد.

اما در بخش انفرادی این مسابقات در تنیس روی میز فارس قهرمان شد و اصفهان به مقام دوم رسید و استان‌های کردستان و خوزستان هم به طور مشترک سوم شدند. در مجموع دومیدانی هم چهارمحال و بختیاری اول شد و خوزستان و خراسان رضوی به ترتیب دوم و سوم شدند. ضمن این‌که «سهیلا نادری» از البرز با کسب ۳ طلا و یک نقره دو و میدانی عنوان قهرمان قهرمانان این مسابقات را به خود اختصاص داد.

۳۷ شرکت کننده از قزوین

اما استان قزوین موفق شد مقام چهارم این مسابقات را به خود اختصاص دهد. این استان در رشته‌های فوتسال، کاراته، تکواندو و شنا و در مجموع با ۳۷ شرکت کننده در این مسابقات حاضر بود.

برهمین اساس حاصل تلاش دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور قزوین در این مسابقات، در تکواندو کسب دو مدال طلا از سوی سیده الناز امیری در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، الهام اسفندیاری در مثبت ۷۳ کیلوگرم، نقره زهرا عزیزی در وزن منهای ۴۶ کیلوگرم، کسب یک مدال طلا در کاراته توسط «فاطمه منتظری» در وزن مثبت ۶۸ کیلوگرم و یک برنز تیمی و یک نقره در شنای ۵۰ متر قورباغه بود.

محسن حیدری، مسئول تربیت بدنی دانشگاه پیام نور قزوین درباره سطح فنی این مسابقات به همشهری گفت: از آنجایی که تمام روسای انجمن‌های فدراسیون‌های مختلف ورزشی در این مسابقات حاضر بودند، این رقابت‌ها به لحاظ فنی قوی بود و از طرفی اعتراضی به داوری نداشتیم. در کل با توجه به محدودیت‌های مالی که داریم، عملکرد خوبی در این دوره از مسابقات داشتیم.

روند تمرینات تیم‌های قزوینی

وی درباره روند آماده سازی تیم پیام نور برای حضور در این مسابقات هم تصریح کرد: هشت تیم برتر مسابقات سال گذشته در این مسابقات حضور یافتند و وارد المپیاد شدند، به همین دلیل هم تیم‌هایی که در مسابقات پارسال مقام اول تا هشتم را کسب کردند از بهمن ماه سال ۹۳ در اردو بودند.

وی ادامه داد: چهار تیمی که از قزوین در همدان حضور داشتند هم جزو هشت تیم برتر سال گذشته در رشته‌های خود بودند که به منظور آمادگی برای مسابقات، تیم‌های فوتبال و فوتسال در سالن مینودر تمرین می‌کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در تکواندو هم تیم ما در باشگاه پاس تمرین می‌کرد و شنا هم در استخرهای شهید رجایی و شهدای غواص پیگیر برنامه‌های تمرینی خود بود.

حیدری درباره مربیان این تیم‌ها هم توضیح داد: فاطمه صفرپور، مربی تیم ملی تکواندوی نوجوانان که اخیرا در بازی‌های جهانی با این تیم حضور داشت، مسئولیت هدایت هوگوپوشان ما را برعهده داشت و در کاراته هم تیم ما از وجود صفربانی سود می‌برد و حمیرا ریاضی هم کار هدایت شناگران رابر عهده داشت.

برنامه‌های ورزشی دانشگاه

وی درباره دیگر فعالیت‌های تیم‌های ورزشی این دانشگاه در طول سال هم بیان داشت: ما در مسابقات بسیج که اردیبهشت ماه در سالن دانشگاه پیام نور قزوین به انجام رسید، قهرمان شدیم و علاوه بر آن در فوتسال هم به مقام قهرمانی دست یافتیم.

حیدری درباره برنامه‌های ورزشی این دانشگاه هم تصریح کرد: در این مقوله دو بحث داریم که یکی مربوط به ورزش همگانی می‌شود. درصدد این رشته را گسترش دهیم. بحث بعدی ما این است که تیم‌هایی که در المپیاد قهرمان می‌شوند به المپیاد وزارت علوم اعزام شوند.

وی ادامه داد: برخی از ورزشکاران ما هم نظیر شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده لو در تکواندو در مسابقات آسیایی و جهانی دارای مقام هستند که از این طریق در این مسابقات شرکت می‌کنند.

حیدری در پاسخ به این سوال که آیا این دانشگاه برای پیگیری ورزش آماتوری میان دانشجویان این دانشگاه هم برنامه ای دارد یا خیر هم گفت: تمام رشته‌های کارشناسی تربیت بدنی در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان موظف به گذراندن این واحدها هستند و عمده ورزش‌ها در این دانشگاه به صورت تئوری و عملی تدریس می‌شود.

وی ادامه داد: تمام این رشته‌ها دارای اساتید متخصص هستند که ما در این زمینه بحث استعدادیابی را داریم. فرم‌های علاقه مندی را در موقع انتخاب واحد میان دانشجویان توزیع می‌کنیم و با تشکیل بانک اطلاعاتی در هر ترم در اردوهای جدید آماتوری و حرفه ای از آنان استفاده می‌کنیم.

مسئول تربیت بدنی دانشگاه پیام نور قزوین در ادامه ضمن تاکید بر شرکت تیم‌های ورزشی این دانشگاه در المپیادهای حرفه ای و یونیورسیادها(رویداد بین المللی چند ورزشی) تصریح کرد: هرچه تعامل ما با مدیریت ارشد استان و اداره کل ورزش و جوانان قزوین بیشتر باشد و ورزشکاران ما از جانب آنان بیشتر حمایت شوند، بهتر است و می‌توانیم عملکرد مناسب تری از خود نشان دهیم.

منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/06/30 - تعداد بازدید : 241 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها