سخن روز
امروز : چهارشنبه 09 آذر 1401 برابر با Wed 30 Nov 2022 Wed 30 Nov 2022

تبلیغات

دانشگاه از مهم‌ترین نهادهای تولید معرفت است

دانشگاه از مهم‌ترین نهادهای تولید معرفت است
رئیس دانشگاه پیام نور بانه:
دانشگاه از مهم‌ترین نهادهای تولید معرفت است

رئیس دانشگاه پیام نور بانه گفت: دانشگاه یکی از مهم‌ترین نهادهای تولید معرفت است که با حساسیت نسبت به مسائل جامعه سیاسی، جامعه مدنی می‌تواند سهم موثری در تبیین آنها داشته باشد.

بهاء‌الدین رشیدزاده در مراسم استقبال از دانشجویان جدید‌الورود این دانشگاه که در کانون ولایت این شهر اظهار داشت: در سال‌ جاری این دانشگاه 200 دانشجوی در مقطع کارشناسی و در 16 رشته متنوع پذیرش کرده است.

وی عنوان کرد: با اضافه شدن این تعداد دانشجو به دانشگاه تعداد دانشجویان در حال تحصیل در پیام نور بانه به یک هزار و 600 دانشجو  رسیده است.

وی با اشاره به اینکه شهر بانه خاستگاه بزرگ‌مردانی چون پروفسور بیورانی، پروفسور سلیمی، دکتر ابراهیم یونسی، میرزا رئوف توکلی، عطا نهایی و دهها شخصیت بزرگ دیگر است، عنوان کرد: امروز ما دانشگاهیان متولی بخشی از توسعه تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور بانه با بیان اینکه تجاری و اقتصادی بودن این شهرستان تبعات مثبت و منفی به بار آورده است، افزود: این امر تا حدود زیادی موجب کاهش انگیزه کافی در میان جوانان در حوزه‌های علمی و فرهنگی شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور بانه خاطرنشان کرد: بدون شک دانشگاه باید با رویکردهای مناسب و ارائه راهکارهای درست در این حوزه این تبعات منفی را جبران کند.

رشیدزاده تصریح کرد: دانشگاه علاوه بر تولید دانش، پژوهش و آموزش، نقش و کارکرد تاثیرگذاری به عنوان عقل منفصل و نقاد جامعه دارد که باید آن را شناخت و در خدمت ایجاد یک نظام اجتماعی آزاد، عادلانه، اخلاقی و در عین حال رو به پیشرفت‌های همه‌جانبه قرار داد.

وی گفت: دانشگاه یکی از مهم‌ترین نهادهای تولید معرفت است که با حساسیت نسبت به مسائل جامعه سیاسی، جامعه مدنی و جامعه اخلاقی می‌تواند سهم موثری در توصیف و تبیین آنها داشته باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور بانه با اشاره به اینکه توسعه همه‌جانبه با توسعه علمی آغاز می‌شود، افزود: بر این اساس اگر علم توسعه یابد فرهنگ و سیاست هم توسعه می‌یابد و نو می‌شود.

رشیدزاده در پایان از حمایت‌های شهرداری و شورای شهر بانه و خیرین دانشگاهی که با همت آنها امروز فضای مناسبی در دانشگاه پیام نور برای خدمت به علم و فرهنگ فراهم شده است، تشکر و قدردانی کرد.

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/22 - تعداد بازدید : 124 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها