سخن روز
امروز : چهارشنبه 09 آذر 1401 برابر با Wed 30 Nov 2022 Wed 30 Nov 2022

تبلیغات

دانشگاه ها باید درراستای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور گام بردارند

دانشگاه ها باید درراستای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور گام بردارند

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر:
دانشگاه ها باید درراستای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور گام بردارند

دکتر اسحاق جلالیان گفت: دانشگاه ها باید درراستای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور گام بردارند واقتصاد دانش بنیان باید از دانشگاه ها آغاز و پی گیری شود.

رئیس این دانشگاه درجلسه روسای دانشگاه های استان بوشهر که با حضور مدیرکل سیاسی وزارت کشور،دکتر محمد امین رضازاده ، و معاون سیاسی امنیتی استانداری برگزارشد گفت: دانشگاه ها باید درراستای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور گام بردارند واقتصاد دانش بنیان باید از دانشگاه ها آغاز و پی گیری شود.

دکتر اسحاق جلالیان گفت: امروز وظیفه اول ما درقبال دانشجویان ارائه آموزشهای لازم، پرورش نیروی انسانی مستعد و توانمند، ارائه روش های مهارت آموزی و چگونگی تبدیل علم به ثروت است تا فارغ التحصیلان ما بتوانند به راحتی وارد بازار کارشوند.
بنابراین پرورش نیروی کارآفرین و ایجاد دانشگاه های نسل سوم که مبتنی برکارآفرینی است موجب رونق صنعت نیز خواهد شد.

وی تاکید کرد:دانشگاه ها می توانند با ورود به مسائل مهم کشور از قبیل توسعه اقتصادی،معضلات فقر و تهاجم فرهنگی،رفع خشونت، امنیت اجتماعی و حتی مسائل هسته ای درقالب برنامه هایی همچون کرسی های آزاد اندیشی در بستری آرام و پرنشاط موجب رونق و شورونشاط به فضای فکری و فرهنگی جامعه باشند.

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر با اشاره به موفقیت مذاکرات هسته ای ودستاوردهای دولت تدبیر و امید گفت: این موضوع سبب بازگرداندن امید، شور و نشاط به فضای جامعه شد که این موفقیت ها درزمینه علمی می تواند سبب ارتباط بیشتر و گسترده تر جامعه علمی ایران و جهان شود که دانشگاه ها می توانند با کار پژوهشی متناسب با نیازهای جامعه و کارآفرینی دولت را درجهت بازسازی و رونق اقتصادی و تعامل سازنده با دنیا یاری دهند و درهمین راستا دانشگاه پیام نور تمام تلاش خودرا جهت شکوفایی اقتصاد و ایجاد رشته های متناسب با بازارکار و نیاز جامعه به کار خواهد بست.

وی همچنین اشاره کرد: با توجه به اینکه دانشگاه ها میزبان مهمترین سرمایه اجتماعی یعنی جوانان می باشند و دانشجویان می بایست علاوه بر نقش علمی و تحقیقاتی خود به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیز بپردازند درهمین راستا تقویت تشکل های دانشجویی و انجمن ها و کانون های فرهنگی امری لازم وضروری است؛ زیرا این امر سبب ایجاد روحیه شور و نشاط در جامعه دانشجویان وپررونق شدن مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی کشور خواهد شد.

دکتر جلالیان درادامه با اشاره به بخشی از موفقیت های دانشگاه پیام نور تشریح کرد:دانشگاه پیام نور موفق به کسب رتبه یک آموزشی و دهم پژوهشی در بین تمام دانشگاه های کشورشده است واین به سبب کتاب محور بودن و پرهیز از ارزیابی های سلیقه ای در نمره دهی دانشجویان صورت گرفته و موفقیت های دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری گواه این موضوع است.

وی درخصوص دانشگاه پیام نور استان بوشهر نیز گفت:این دانشگاه دارای یازده مرکز دانشگاهی با چهارده هزاردانشجو در هشتاد رشته و گرایش کارشناسی و بیست رشته کارشناسی ارشد و دکتری است که بیش از نود نود درصد این دانشجویان بومی هستند.
دکتر جلالیان افزود:دانشگاه پیام نور استان بوشهر در حال حاضر دارای 14 نشریه دانشجویی و چهار انجمن علمی دانشجویی دریازده مرکز و واحد دانشگاهی است.
 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/30 - تعداد بازدید : 123 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها