سخن روز
امروز : شنبه 12 آذر 1401 برابر با Sat 03 Dec 2022 Sat 03 Dec 2022

تبلیغات

دانشگاه پیام نور از توان علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بالایی برخوردار است

دانشگاه پیام نور از توان علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بالایی برخوردار است

رئیس بهزیستی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک؛
دانشگاه پیام نور از توان علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بالایی برخوردار است

دانشگاه پیام نور و سازمان بهزیستی با امضای تفاهم نامه ای، حرکتی تازه برای نگاه علمی و سیستمی در بحث شناسایی، پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی آغاز کردند.

به موجب این تفاهم نامه که با حضور دکتر علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی رئیس دانشگاه پیام نور و دکتر انوشیروان محسنی‌بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور منعقد شد، همکاری مشترک سازمان بهزیستی کشور با دانشگاه پیام نور به منظور تحقق اصل عدالت‌محوری و ایجاد فرصت‌های برابر در جهت رشد و شکوفایی علمی و فرهنگی همه دانشجویان به ویژه دانشجویان تحت پوشش به منظور زمینه‌سازی برای تبادل افکار و تجارب علمی و امکانات پژوهشی و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه شکل می گیرد.

دکتر محسنی بندپی: دانشگاه پیام نور از توان علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بالایی برخوردار است

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم انعقاد تفاهمنامه مشترک با دانشگاه پیام‌نور با اشاره به ظرفیت های دانشگاه پیام نور، گفت: دانشگاه پیام نور ویژگی های منحصر به فرد و از توان علمی و تحقیقاتی و پژوهشی بالایی برخوردار است.
دکتر انوشیروان محسنی بندپی با بیان اینکه حدود 7هزار نفر از جامعه هدف سازمان بهزیستی در دانشگاه پیام نور تحصیل می کنند، بیان داشت: از این تعداد 4 هزار و500 نفر زن و 2هزار و 500 نفر مرد تحت پوشش بهزیستی در مقاطع مختلف این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

وی تاکید کرد: با نگاه علمی و سیستمی برای شناسایی، پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی می توانیم عواملی چون اعتیاد، طلاق، اختلالات روانی و سایر معضلات و آسیب های اجتماعی را به حداقل برسانیم.
محسنی بندپی افزود: برای پیشگیری، مهار و کنترل آسیب‌های اجتماعی نیازمند ورود دانشگاهیان هستیم تا با نگاهی علمی و پیشگیرانه بتوانیم عوامل آسیب را کاهش دهیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه امروزه فرق بین کشورهای فقیر و غنی در گروی توجهات خاص به منابع انسانی درباره رشد علمی ، افزایش مهارت، افزایش اثربخشی در بهره‌گیری از علم و فناوری است،گفت: در این راستا با توجه به جمعیت هدف تحت پوشش بهزیستی و محدودیت در برخورداری از مواهب ، بهزیستی شرایطی را برای ارائه خدمات به این افراد برای بازتوانی و اجتماع‌پذیری فراهم کرده است.

وی افزود: این همکاری مشترک فتح بابی برای بهره‌گیری بیشتر از توان آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه پیام نور برای پیشبرد کار بهزیستی است.
محسنی‌بندپی با بیان اینکه با همکاری دولت یازدهم توانسته ایم احکام مترقی در قانون برنامه ششم را نهادینه کنیم، اضافه کرد: افزایش توان علمی مددجویان می تواند راهکار مناسبی برای پیشگیری، مهار و کنترل آسیب‌های اجتماعی باشد.

دکتر رستمی: دانشگاه پیام نور برای کاهش آسیب های اجتماعی آمادگی کامل دارد

رئیس دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم گفت: دانشگاه پیام نور بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور است که در بیش از 500 نقطه کشور شعبه و در 64 کشور نیز دفتر نمایندگی دارد.
دکتر علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور جزو هشت دانشگاه برتر کشور است، بیان داشت: یک چهارم میزان قبولی های مقاطع ارشد در دانشگاههای دولتی سال گذشته مربوط به دانشگاه پیام نور بوده است.

وی تاکید کرد: بر اساس رتبه بندی صورت گرفته دانشگاه پیام نور کیفی ترین دانشگاه کشور است.
رئیس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: با تصویب شدن هاب بین المللی دانشگاه پیام نور از سوی مجلس شورای اسلامی، این دانشگاه می تواند دانشجوی خارجی پذیرش کند.

دکتر رستمی ابوسعیدی در پایان با اشاره به برخی فعالیت های علمی پژوهشی دانشگاه پیام نور در زمینه پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی، بیان داشت: این دانشگاه توانایی ویژه ای در حوزه روانشناسی و رشته ها مرتبط با مددکاری اجتماعی دارد و در این زمینه نیز می تواند خدمات خوبی به سازمان بهزیستی و جامعه هدف این سازمان ارائه دهد.

وی تاکید کرد: این دانشگاه آمادگی دارد تا با استفاده از تجارب علمی و پژوهشی و بهره وری از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و امکانات پیشرفته آزمایشگاهی برای تحقق اهداف این تفاهم نامه اقدام نماید.

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1395/12/02 - تعداد بازدید : 165 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها