سخن روز
امروز : پنجشنبه 10 آذر 1401 برابر با Thu 01 Dec 2022 Thu 01 Dec 2022

تبلیغات

دانشگاه پیام نور با دانشگاه‌های غیردولتی رقابت ندارد

دانشگاه پیام نور با دانشگاه‌های غیردولتی رقابت ندارد
صدیقی مطرح کرد
علت خالی ماندن صندلی دانشگاه‌ها/ دانشگاه پیام نور با دانشگاه‌های غیردولتی رقابت ندارد

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: بسیاری از صندلی‌های دانشگاه خالی مانده که بخشی از آن مربوط به عدم هدفمندی در رشد کمی سال‌های گذشته بوده است.

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم تقدیر از دانش‌آموختگان برتر دانشگاه پیام نور، با بیان اینکه این دانشگاه به عنوان یکی از ارکان آموزش عالی کشور خدمات خوبی را به دانشجویان ارائه کرده است، گفت: درصد کمی از جمعیت 4 میلیون و 600 هزار نفری دانشجویان کشور به شکل کامل از سوی دولت تأمین می‌شوند و درصد عمده‌ای از بار آموزش عالی بر دوش مردم و خانواده‌هاست و دانشگاه پیام نور گرچه بخشی از آموزش عالی دولتی است ولی با کمک مردم تاکنون پیش رفته و امیدواریم با رویکردهای جدید به افتخارات بیشتری برسد.

وی ادامه داد: شیوه آموزش دانشگاه پیام نور گرچه یک شیوه جدید در دنیا نیست ولی در صحنه آموزش عالی ایران به این شیوه به ویژه پس از انقلاب توجه جدی شده است. البته تجربه آموزش عالی در پیام نور گرچه با فراز و نشیب هایی مواجه بوده ولی این دانشگاه رسالت‌های خود را دنبال کرده است و باید در بخش بین المللی نیز به پیشرفت‌های بسیار برسند.

صدیقی ادامه داد: در برخی سال‌ها توسعه کمی در کیفیت دانشگاه‌ها تأثیر گذاشت ولی در چند سال اخیر دوباره شرایط به سمت افزایش کیفیت رفتند.

وی اظهار داشت: سال گذشته در پرداخت وام شهریه به دانشجویان با مشکل مواجه بودیم ولی امسال سعی کردیم بخشی از عقب‌افتادگی را جبران کنیم و بخشی از اعتبارات را به سمت وام شهریه ببریم، در آغاز سال تحصیلی وظیفه خود می‌دانیم که خدمات‌رسانی بیشتری به دانشجویان داشته باشیم و بر همین اساس وام‌های ازدواج و اشتغال را مدنظر داریم.

صدیقی با اشاره به بحث بیمه دانشجویان گفت: بیمه تکمیلی و تحقق 50 درصد از حق بیمه از سوی صندوق رفاه دانشجویان جزء برنامه‌ریزی‌های اصلی ماست.

وی ادامه داد: ما به هیچ وجه معتقد نیستیم که دانشگاه پیام نور رقیب دانشگاه‌های غیر دولتی است زیرا شیوه آموزش در این دانشگاه تفاوت دارد، رقابت‌های سیاسی سبب مقایسه ظرفیت دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌های غیردولتی است که این شرایط دیگر وجود ندارد و دانشگاه پیام نور یا دانشگاه آزاد هر کدام کار خود را دنبال می‌کنند و ما دنبال رقابت‌های کور نیستیم و معتقدیم هر یک از ارکان آموزش عالی وظایف خود را انجام می‌دهند.

صدیقی عنوان کرد: البته ترکیب جمعیتی کشور باعث شده است که صندلی‌های خالی در دانشگاه ها داشته باشیم که بخشی از وجود صندلی‌های خالی مربوط به عدم هدفمندی در رشد کمی دانشگاه‌ها بوده و بخشی از آن نیز مربوط به ترکیب جمعیت است ولی باید از این شرایط برای سهولت دسترسی به آموزش عالی استفاده کرد و صندلی‌های خالی نیز در بخش بین‌الملل پر شوند.

منابع خبر:

کلیدواژه‌ها:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/06/24 - تعداد بازدید : 292 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها