سخن روز
امروز : دوشنبه 14 آذر 1401 برابر با Mon 05 Dec 2022 Mon 05 Dec 2022

تبلیغات

دانشگاه پیام نور با روش های نوین محدودیتی برای جذب دانشجو ندارد

دانشگاه پیام نور با روش های نوین محدودیتی برای جذب دانشجو ندارد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاح تلویزیون تعاملی دانشگاه پیام نور:
دانشگاه پیام نور با روش های نوین محدودیتی برای جذب دانشجو ندارد/ حضور اعضای علمی پیام نور در کارگروه های برنامه ریزی وزارت علوم

دکتر فرهادی با عنوان اینکه دانشگاه باید با متن جامعه مرتبط باشد، گفت: دانشگاه پیام نور دانشگاهی با ماموریت ویژه از بدو و آغاز فعالیت در عرصه آموزش عالی منشاء خدمات فراوان بوده و با استفاده از امکاناتی که امروزه در امر آموزش و پژوهش وجود دارد، می تواند سرآمد دیگر دانشگاه ها باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم رونمایی از تلویزیون تعاملی دانشگاه پیام نور افزود: آنچه دانشگاه پیام نور را از سایر دانشگاهها متمایز می کند، شیوه آموزشی تلفیقی این دانشگاه در ارائه خدمات آموزش نیمه حضوری و نیز بهره گیری از روش های نوین آموزشی و آموزش الکترونیکی است .

وی از اعطای مجوز 200 رشته محل مجازی به دانشگاه پیام نور خبر داد و افزود: متولی اصلی شیوه آموزش نیمه حضوری و الکترونیکی دانشگاه پیام نور است و دانشگاه های دیگری که در این زمینه فعالیت می کنند باید با دانشگاه پیام نور مرتبط باشند.
دکتر فرهادی با عنوان اینکه امروز دانشگاه های ما نیاز دارند که به عرصه تجاری سازی یافته های علمی و تبدیل ثروت ورود کنند ، اظهار داشت: این امر بدون همکاری بخش خصوصی و حامیان مردمی در کنار دانشگاهیان میسرنخواهد بود.

وی ضمن ابراز خرسندی از موفقیت دانشگاه پیام نور با همکاری صندوق رفاه دانشجویی و شرکت به سیما در راستای راه اندازی تلویزیون تعاملی افزود: در این ایام که تحقق اقتصاد مقاومتی و تعامل با بخش خصوصی در به بار نشستن ایده های خلاق حرف اول را می زند، ارائه خدمات آموزشی نوین با هدف همگانی سازی آموزش توسط دانشگاه پیام نور ارزشمند است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: بهره مندی از تلویزیون تعاملی همچنین گامی مثبت در جهت کاهش ترافیک و آلودگی محیط زیست خواهد بود چرا که با این روش آموزشی گامی موثر در جهت کاهش ترددهای شهری و حفاظت از محیط زیست برداشته خواهد شد .
وی یادآور شد: دانشگاه پیام نور با استفاده از این شیوه آموزش محدودیتی برای جذب دانشجو و نیز ارائه سایر آموزش های مهارتی مورد نیاز اقشار مختلف نخواهد داشت .

دکتر فرهادی یکی از اهداف اساسی وزارت علوم را تعامل با دانشگاه های موثر دنیا و جذب دانشجوی خارجی دانست و گفت: دانشگاه پیام نور با توجه به گستردگی برون مرزی به ویژه در کشورهای اسلامی و منطقه با بهره مندی از تلویزیون تعاملی می تواند فعالیتش را در این عرصه چند برابر نماید.
وی با اشاره به تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر گسترش زبان فارسی گفت: دانشگاه پیام نور به دلیل برخورداری از امکانات آموزشی الکترونیکی و تلویزیون تعاملی می تواند در این زمینه گام های ارزشمندی بردارد و امکان فراگیری زبان فارسی را برای متقاضیان برون مرزی تسهیل کند.
وزیر علوم اظهارداشت: دانشگاه پیام نور با دارابودن بیش از 4 هزار عضو هیات علمی، پشتوانه عظیمی از نیروهای علمی دارد که با استفاده ازاین ظرفیت می تواند نسبت به تعریف دوره های جید و تولید محتوا پیشگام باشد.

وی یکی دیگر از ویژگی های مهم دانشگاه پیام نور را امکان تحصیل همزمان در 2 رشته دانست و گفت: این دانشگاه می تواند برای تمامی متقاضیان تحصیل و حتی اقشار خاصی که امکان حضور در کلاس برایشان فراهم نیست، بسترهای ادامه تحصیل را به بهترین شکل فراهم کند .

وی راه اندازی تلویزیون تعاملی را سرآغاز فعالیت های دانشگاه پیام نور دانست و گفت: دانشگاه پیام نور باید مصرانه و مجدانه این کار را دنبال کند تا در آینده شاهد گسترش امکانات و روش های نوین آموزشی ، تسهیل دسترسی به آموزش عالی و ارائه مهارت های تخصصی باشیم.
وی در پایان بر لزوم حضور اساتید دانشگاه پیام نور در کارگروه های برنامه ریزی وزارت علوم تاکید کرد .
 
منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1395/09/30 - تعداد بازدید : 108 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها