سخن روز
امروز : چهارشنبه 09 آذر 1401 برابر با Wed 30 Nov 2022 Wed 30 Nov 2022

تبلیغات

دانشگاه پیام نور باید به سمت کارآفرینی حرکت کند

دانشگاه پیام نور باید به سمت کارآفرینی حرکت کند
معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور در نشست با روسای استانی:
دانشگاه پیام نور باید به سمت کارآفرینی حرکت کند/ گرنت پژوهشی به سمت ماموریت پژوهشکده ها سوق داده می شود
 
معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه امروزه تمامی دانشگاه ها به سمت دانشگاه های کارآفرین حرکت می کنند، گفت: دانشگاه پیام نور نیز از این قاعده مستنثی نیست و از آنجا که در مفهوم دانشگاه ، پژوهش و فناوری در کنار آموزش وجود دارد، باید به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کنیم.

دکتر علیپور در نشست با روسای استانی که در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، با اشاره به تصویب گرنت پژوهشی در سال گذشته گفت: آیین نامه گرنت در حال اصلاح است و درنظر داریم گرنت گروهی را مطرح کنیم که به این ترتیب هسته پژوهشی در کشور داشته باشیم .

وی با اشاره به پژوهشکده های دانشگاه گفت: دانشگاه پیام نور دارای تعدادی پژوهشکده دارای مجوز است که در تلاش هستیم گرنت ها را به سمت ماموریت های این پژوهشکده ها سوق دهیم .

دکتر علیپور به دو پژوهشکده مرکز مطالعات حقوقی و مرکز مطالعات مدیریت دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به دنبال فعال سازی این پژوهشکده ها و ساماندهی آن هستیم.

وی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور دارای آزمایشگاه های مجهزی است که می تواند منبعی برای درآمدزایی باشد، اظهار داشت: چنانچه دانشگاه در بخش ارتباط با صنعت فعال شود تمامی گرنت ها به سمت طرح های مورد نیاز سوق داده می شود و می توانیم با استفاده از امکانات و تجهیزات در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

وی برگزاری استارت آپ های دانشجویی، برنامه های کارآفرینی، توسعه شرکت های دانش بنیان، تصویب آیین نامه های تشویقی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی و .. را از دیگر برنامه های معاونت فناوری و پژوهش دانست.

دکتر علیپور همچنین به ضرورت تدوین کتب درسی و کمک درسی اشاره کرد و گفت: به دلیل گسترش رشته های فنی و مهندسی به تالیف کتاب نیاز داریم، 15 مهرماه فراخوان تالیف کتاب اعلام می شود و امید است با افزایش حق التالیف صورت گرفته ، اعضای هیات علمی با انگیزه بیشتر در این زمینه مشارکت نمایند.

وی همچنین به پیگیری نسخه موبایلی و صوتی کتب اشاره کرد و گفت: با استفاده از این نسخه ها هم بسترهای درآمدزایی فراهم می شود و هم دانشجویان از خدمات مطلوب تری برخوردار می شوند.

معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور همچنین به ضرورت تجهیز آزمایشگاه ها اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه ها باید به صورت استانی تجهیز شود و با استفاده از برنامه نرم افزاری MIS می توانیم از عدم استفاده دستگاه ها در آزمایشگاه ها و امکان انتقال به جایی دیگر مطلع شده و به این ترتیب به نحو بهتری می توانیم از امکانات موجود در همه استانها بهره مند شویم.

وی همچنین گفت: درصدد هستیم با استفاده از نرم افزارهای مختلف و متنوع ، سیستم خدمات دهی به دانشجویان را به سیستم مویایل منتقل کرده و کتابخانه سازمان مرکزی را نیز به کتابخانه مرجع تبدیل کنیم.

 

منابع خبر:

کلیدواژه‌ها:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/06/16 - تعداد بازدید : 314 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها