سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

دانشگاه پیام نورآماده همکاری جهت راه اندازی پژوهشکده ها و شرکت های دانش بنیان است

دانشگاه پیام نورآماده همکاری جهت راه اندازی پژوهشکده ها و شرکت های دانش بنیان است

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر:
دانشگاه پیام نورآماده همکاری جهت راه اندازی پژوهشکده ها و شرکت های دانش بنیان است

دکتر محمد رضا بحرانی در مراسم گرامیداشت هفته معلم گفت:دانشگاه پیام نور امکان راه اندازی پژوهشکده ها و همچنین شرکت های دانش بنیان را دارد و از علاقمندان حمایت می کند.

رییس این دانشگاه در مراسم گرامیداشت مقام معلم در دانشگاه پیام نور برازجان ضمن تبریک بزرگداشت مقام معلم گفت: در یک نظام آموزش عالی پیشرفته معلمانی تربیت می شوند که می توانند تحول آفرین باشند و حداقل های توسعه را فراهم نمایند.
دکتر محمدرضا بحرانی در خصوص ارتباط بین دانشگاه و جامعه گفت:لازم است وضعیت موجود تعامل بین دانشگاه و جامعه در حوزه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی براساس شعار سال در سال گذشته بررسی و برای آینده برنامه ریزی شود تا بتوان میزان تاثیر گزاری دانشگاه را درجامعه مورد ارزیابی قرارداد.

وی افزود: مراکز آموزش عالی رسالت تربیت نیروی انسانی و تولید علم را به عهده دارند و درحال حاضر کمبود دانشجو در دانشگاه های کشور می تواند تبدیل به یک فرصت شود و دانشگاه هرچه بیشتر به سمت رسالت اصلی خودشان که تولید علم و درکنار آن تربیت نیروی کارآفرین و ایجاد ثروت از راه علم است، نزدیک کرد.

دکتر بحرانی در همین خصوص ادامه داد: در استان بوشهر که از جنبه های گوناگونی ازجمله کشاورزی،انرژی ،دریانوردی و.. در کشور دارای اهمیت است جایگاه تحقیقات علمی و ایجاد پژوهشکده هایی دراین زمینه در استان خالی است که دانشگاه پیام نور امکان راه اندازی پژوهشکده ها و همچنین شرکت های دانش بنیان را دراین زمینه دارد و از علاقمندان حمایت می کند.

دراین مراسم مشاورفرماندار دشتستان در امور جوانان با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به مقوله علم در جامعه گفت:در جامعه ما تولید کننده و مصرف کننده علم تمایلی به استفاده اقتصادی از علم نداردو فروش پایان نامه ها و مقالات نشانه ای از این امر است.

محمد آقایان حسینی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل عدم استقبال از تولید علم عدم بکارگیری افراد برمبنای تخصص اصلی تحصیلی آنهاست.
وی علت اساسی این موضوع را اقتصاد دولتی دانست و گفت: درسیستم اقتصاد دولتی افراد تمایلی برای کسب مهارت بیشتر و تولید علم در خود احساس نمی کنند زیرابه طور مستقیم خودرا درسود و زیان مجموعه شریک نمی بینند.

مشاورفرماندار دشتستان در امور جوانان با اشاره به مزیت های اقتصاد خصوصی گفت: اقتصاد خصوصی امکان ایجاد نگاه علمی را ایجاد می کندو برای این موضوع نیاز به جریان های اجتماعی است که جامعه دانشگاه باید آن را به وجود آورد.
آقایان حسینی در خصوص ضرورت ارتقائ سطح علمی فارغ التحصیلان جهت ورود به بازار کار گفت: تحصیل کردگان باید توانایی های مکمل رشته خود را افزایش دهند و تا بتوانند کسب و کار متناسب با تحصیلات خود ایجاد نمایندو درآن موفق باشند.

رییس دانشگاه پیام نور مرکز برازجان نیز با اشاره به جایگاه علم و ضرورت توجه به آن گفت: ضروری است که دانشگاه ها به پرورش نیروی انسانی متخصص با توجه به نیازهای منطقه بیشتر تلاش کنند و زمینه افزایش اطلاعات تخصصی فارغ التحصیلان خود را فراهم نمایند.
 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1395/02/21 - تعداد بازدید : 111 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها