سخن روز
امروز : چهارشنبه 09 آذر 1401 برابر با Wed 30 Nov 2022 Wed 30 Nov 2022

تبلیغات

رییس دانشگاه پیام نور فارس: دیگر نیازی به تعطیلی هیچ واحدی نیست

رییس دانشگاه پیام نور فارس: دیگر نیازی به تعطیلی هیچ واحدی نیست

رییس دانشگاه پیام نور فارس: دیگر نیازی به تعطیلی هیچ واحدی نیست
رییس دانشگاه پیام نور فارس گفت: با فراهم آمدن شیوه امکان آموزش الکترونیک دانشجویان، دیگر نیازی به تعطیلی هیچ مرکز و واحد دانشگاهی که شمار دانشجویان آنها از حد نصاب کمتر شود، نیست.

عبدالرسول قرائتی ، شنبه در نشستی خبری در شیراز با اشاره به کاهش شمار متقاضیان ورود به دانشگاه ها در سراسر کشور افزود: حدنصاب تشکیل کلاس های درس در دانشگاه پیام نور برای رشته های علوم پایه 10 دانشجو و در رشته های علوم انسانی و دیگر رشته ها 15 دانشجو است که در هر یک از رشته ها که شمار دانشجویان به حد نصاب نرسد، کلاس های آن به صورت مجازی برگزار می شود.

وی گفت: شیوه آموزش مجازی دانشجویان نه تنها از کیفیت لازم برخوردار است بلکه مزیت هایی نسبت به آموزش حضوری دارد که از آن جمله می توان به دسترسی دانشجویان به جلسات و فایل های ارایه شده در کلاس های درس به صورت آنلاین و غیرحضوری است که این امکان برای دانشجویان در شیوه های حضوری فراهم نیست.

رییس دانشگاه پیام نور فارس اظهار کرد: از 104 رشته مقطع کارشناسی که در مراکز دانشگاه پیام نور در فارس ارایه می شود، برنامه ریزی ها برای آموزش مجازی دانشجویان در 30 رشته تحصیلی صورت گرفته است.

قرائتی، شمار دانشجویان کنونی دانشگاه پیام نور در استان فارس را 55 هزار نفر بیان کرد و گفت: دو هزار دانشجوی این دانشگاه در فارس در 51 رشته گرایش و 50 دانشجوی مقطع دکتری این دانشگاه نیز در سه رشته گرایش مشغول تحصیل هستند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره صندلی های خالی در دانشگاه پیام نور فارس اظهار کرد: ظرفیت پذیرش این دانشگاه در استان حدود 16 هزار دانشجو است که از این تعداد 12 هزار دانشجو به شیوه های پذیرش با آزمون و بدون آزمون مشخص شده اند و بخشی از ظرفیت خالی هم در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه ها در معرض انتخاب دانشجویان قرار دارد.

رییس دانشگاه پیام نور استان فارس در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا گفت: در سال تحصیلی جدید حدود 14 رشته گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد در این استان ارایه می شود.

به گفته قرائتی، سرانه فضای آموزشی تعیین شده برای هر دانشجو توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یک متر و 70 سانتی متر مربع است اما سرانه فضای آموزشی در دانشگاه پیام نور دو متر و 70 سانتی متر مربع و از شاخص کشوری بالاتر است.

رییس دانشگاه پیام نور استان فارس 31 اردیبهشت ماه 94 گفته بود: با توجه به فعالیت 44 واحد این دانشگاه در این استان و نداشتن حدنصاب دانشجو در برخی واحدها به دنبال ساماندهی هرچه سریع تر این واحدها هستیم.

قرائتی در آن مقطع زمانی افزود: گستردگی واحدهای دانشگاه پیام نور در استان فارس از مسائل و مشکلات فرا روی این دانشگاه است چرا که تعداد دانشجویان در برخی واحدها در حد نصابی نیستند که نام آنها را یک واحد دانشگاهی بگذاریم.

کلیدواژه‌ها:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/06/28 - تعداد بازدید : 318 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها