سخن روز
امروز : شنبه 12 آذر 1401 برابر با Sat 03 Dec 2022 Sat 03 Dec 2022

تبلیغات

ضرورت ارائه طرح های جدید آموزشی، پژوهشی و فناوری

ضرورت ارائه طرح های جدید آموزشی، پژوهشی و فناوری

رئیس دانشگاه پیام نور در نشست روسای استانی:
راهبرد دانشگاه در حال تدوین است/ اخلاق سرلوحه فعالیت ها قرار گیرد

رئیس دانشگاه پیام نور در نشست روسای استانی: راهبرد دانشگاه در حال تدوین است / اخلاق سرلوحه فعالیت ها قرار گیرد/ ضرورت ارائه طرح های جدید آموزشی، پژوهشی و فناوری

دکتر زمانی با عنوان اینکه راهبرد دانشگاه با کسب نظر از نخبگان، اعضای هیات علمی و مسئولان دانشگاه در حال تدوین است از تمامی روسای استانی این دانشگاه خواست که با در نظر گرفتن ظرفیت های مراکز و واحدها، مدیریت دانشگاه را در تدوین این سیاست ها یاری رسانند.
به گزارش روابط عمومی، رئیس دانشگاه پیام نور امروز در نشست مشترک روسای استانی با اشاره به روند کاهش جمعیت دانشجویی کشور، گفت: جمعیت دانشجویی دانشگاه پیام نور هر چند روند کاهشی داشته است اما نیروی انسانی این دانشگاه روند افزایشی در پیش گرفته است.

دکتر زمانی بر لزوم تدوین سیاست های جدید برای برون رفت از چالش های موجود تاکید کرد و گفت: ارائه طرح های جدید آموزشی، پژوهشی و فناوری یکی از راههای مهم و نجات دهنده است به طوری که می توان با تعریف رشته های بین رشته ای ، امکان جذب دانشجویان علاقه مند بیشتری را فراهم آوریم و این مسئله به ویژه در استانها باید مطابق با نیازها و ظرفیت ها پیگیری شود.

وی تصریح کرد: توسعه بستر آموزش الکترونیکی برای فعالیت های داخلی و بین المللی و سرعت بخشیدن به تولید محتوای الکترونیکی از راه های حل مشکلات است که باید با شناسایی نیازها و ظرفیت های موجود در جهت تقویت پتانسیل ها و پیشرفت بیشتر گام برداریم.
وی با عنوان اینکه دیگر زیرنظام های آموزش عالی نیز می توانند از محتوای الکترونیکی غنی دانشگاه پیام نور استفاده کنند، افزود: به عنوان مثال، حدود 80 درصد اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور درشاخه های مختلف علوم انسانی تخصص دارند که به دلیل گستردگی دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، این دانشگاه به خوبی می تواند علاوه بر تولید محتوای الکترونیکی برای استفاده خود و سایر زیرنظامی های آموزشی، راه حل های ارزشمندی را درخصوص معضلات اجتماعی، اقتصادی و حقوقی ارائه کند.

وی با اشاره به توانمندی های موجود در مراکز استانی دانشگاه پیام نور و امکانات آزمایشگاهی گفت: دانشگاه پیام نور می تواند با تجمیع امکانات آزمایشگاهی در یک منطقه، تشکیل شرکت های دانش بنیان و برگزاری دوره های استارتاپ ضمن کسب درآمد، امکانات و خدمات مورد نیاز دیگر دانشگاه ها و حتی دانشجویان و محققان را تامین کند.

دکتر زمانی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور حقیقتا از پتانسیل بالایی برخوردار است و باید با بهره مندی از اعضای علمی مجرب و سایر امکانات خود، منابع درآمدزایی را توسعه بخشیده و در این مسیر به صرفه جویی در بخش های مختلف هم توجه داشته باشد.
وی تصویب سند راهبردی، آمایش در ساختار استانی، مراکز ، واحدها و رشته ها را از برنامه های مهم دانشگاه در سال 97 دانست و گفت: دانشگاه پیام نور طبق الزامات قانونی باید به شکل منطقه ای اداره شود و همچنین با آمایش مراکز و واحدها و حتی رشته هایی که تعداد دانشجویان کمتری را جذب می کنند به سمت تحولی بزرگ حرکت کند.

وی با اشاره به طرح دیپلماسی علمی در وزارت علوم گفت: دانشگاه پیام نور این امکان را دارد که در بحث روابط بین الملل، هم در توسعه آموزش الکترونیکی و هم در زمینه تعامل پژوهشی با استادان خارج از کشور به شکل مطلوبی وارد شود و بسترهای گسترش مرزهای دانش را فراهم آورد.
رئیس دانشگاه پیام نور رعایت نظم و انضباط اداری و مالی را بسیار مهم خواند و اذعان داشت: تمامی آیین نامه ها و دستورالعمل های وزارت علوم و ستاد باید به دقت اجرا شود.

وی در پایان بر حضور درست و منظم اعضای هیات علمی در ساعات موظفی تاکید کرد و گفت: تکریم اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان باید سرلوحه فعالیت مجموعه بزرگ دانشگاه پیام نور قرار گیرد و چنانچه تمامی امور مبتنی بر اخلاق، تکریم و نظم باشد، قطعا می توانیم بدون ایجاد یاس و ناامیدی در مجموعه، با انسجام بیشتری در مسیر اهداف دانشگاه گام برداریم.

منابع خبر:

کلیدواژه‌ها:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1397/02/01 - تعداد بازدید : 137 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها