سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

ظرفیت سازی در حوزه پژوهش کشور ضروری است

ظرفیت سازی در  حوزه پژوهش کشور ضروری است
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور:
ظرفیت سازی در حوزه پژوهش کشور ضروری است
 
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور بر اهمیت ظرفیت سازی در حوزه پژوهش تاکید کرد و گفت: پیام نور باید به سمت سنجش کارآفرینی خیز بردارد و دولت هم توجه ویژه به این امر داشته باشد.

غلامرضا بخشی خانیکی ظهر پنج شنبه در مراسم معارفه رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه تمام واحدهای پیام نور زیر ذره بین وزارت علوم هستند افزود: مقایسه این دانشگاه با سایر دانشگاه ها کار درستی نیست چون این دانشگاه محروم ترین و مردمی ترین دانشگاه کشور و همچنین بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه شعار دانشگاه پیام نور کیفیت آموزشی است گفت: دانشگاه پیام نور زنجان در بخش تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری نمونه است و ظرفیت آن بیش از انتظار است و همچنین در حوزه های مختلف مدیریتی همدلی و هم فکری خوبی از خود نشان داده است.

بخشی خانیکی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور است که به لحاظ کیفی در رتبه اول قرار دارد اظهارکرد: خوشبختانه پیام نور استان زنجان فاقد برخی اختلافات و تفاوت هایی است که در سایر استان ها شاهد آن هستیم و همه افراد در این مجموعه به فکر آبادانی  دانشگاه هستند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به تعداد ۷۵۰ هزار دانشجوی مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور کشور گفت: دانشگاه پیام نور دارای۱۰هزار کارمند است که اغلب قراردادی هستند و با این تعداد، از مراکزی است که بیشترین تعداد را در بین سایر مراکز است که البته مطلوب نیست همچنین با چهار هزار عضو هیت علمی نسبت به شاخص کشور که یک عضو به ازای ۲۵۰ نفر است دارای بیشترین تعداد عضو هیت علمی است.

بخشی خانیکی ظرفیت پذیرش امسال پیام نور را ۴۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر در مقطع کارشناسی اعلام کرد و افزود: پیام نور دارای ظرفیت پذیرش ۳۰ هزار نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی است که این آمار رضایت بخش محسوب می شود.

وی بر اهمیت ظرفیت سازی در حوزه پژوهش اشاره کرد و گفت: پیام نور باید به سمت سنجش کارآفرینی خیز بردارد و دولت هم توجه ویژه به این امر داشته باشد تا این دانشگاه بتواند به رغم خرده گیری هایی که وجود دارد باشتاب بیشتری به حرکت خود ادامه بدهد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور وضعیت دانشگاه پیام نور را در برخی استان ها نامطلوب دانست و تاکید کرد:استان زنجان استان محرومی از نظر وضعیت دانشگاه پیام نور نیست و دارای کیفیت شرایط مناسب آموزشی است.

بخشی خانیکی دانشگاه پیام نور را به لحاظ کیفیت آموزشی در رتبه اول اعلام کرد و گفت: این دانشگاه جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور است و درجایگاه  هفتم آموزش از راه دور قرار دارد و همچنین با افتتاح دانشگاه پیام نور در اغلب شهر های کشور مشکل ممانعت از تحصیل دختران در برخی شهر ها به لحاظ مسایل اجتماعی و فرهنگی حل شده است.

 گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/09 - تعداد بازدید : 158 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها