سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

فعالیت‌های قرآنی در کشور کافی نیست

فعالیت‌های قرآنی در کشور کافی نیست
مدیر کل فرهنگی دانشگاه پیام نور:
فعالیت‌های قرآنی در کشور کافی نیست

مدیرکل فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور کشور گفت: فضای قرآنی در کشور غریب است و نیاز به توجه ویژه در این بخش وجود دارد چون فعالیت ها کافی نیست.

فاطمه رضایی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود فاصله زیاد از اهداف برنامه های قرآن و عترت افزود: در بخش قرآن و عترت کار زیادی انجام نشده است و این باعث ایجاد مشکلاتی در شناساندن مصداق عینی راه حل های مشکلات و سوالات نسل جوان در قرآن به جوانان شده است.

وی با تاکید بر نیاز به حمایت های عملی در بخش قرآنی گفت: فعالیت نا کافی در بخش قرآن و عترت باعث ایجاد مشکلات مدیریتی و روانشناسی در جامعه شده است.

مدیر کل فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور کشو­ر افزود: با تشکیل دبیرخانه دائمی قرآن و عترت در زنجان برنامه ریزی های جامعی در این بخش انجام شده است.

رضایی با اشاره به اینکه برای اولین بار اساتید و دانشجویان به صورت جداگانه در مسابقات شرکت می کنند گفت: دلیل جدا کردن اساتید و دانشجویان در این جشنواره تخصصی تر کردن تعامل با این گروه ها در بخش پژوهش و سایر موارد بوده است.

وی افزود: تاکنون ۲۰۰ کانون فعال قرآن و عترت دانشجویی  و ۱۶۰ نخبه فردی قرآنی شناسایی شده اند اما در بخش اساتید شناسایی مطلوبی انجام نشده است و خوشبختانه شناسایی نخبه های قرآنی دانشجو و اساتید مسابقات قرآنی میان رشته ای منتخبان فعال قرآنی در حال انجام است.

مدیر کل فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نورکشو­ر از اختصاص اعتبارات ویژه به طرح های برتر خبر داد و گفت: سطح اعتبارات با توجه به نوع برنامه ها متفاوت خواهد بود.

رضایی در ادامه افزود: ۳ هزار نفر از فعالان به اردوگاه یاوران مهدی(عج) در قم برای برگزاری کارگاه قرآنی و زیارت حضرت معصومه (س) اعزام خواهند شد.

وی با انتقاد از عدم حضور مسئولان در جشنوازه قرآن و عترت گفت: امروز از مسئولین زیادی دعوت به عمل آمدولی متاسفانه در این مراسم شرکت نکردند.

رضایی با اشاره به اینکه تمام بودجه های قرآنی از دانشگاه تامین شده اند گفت: برای تامین بودجه در این بخش نیاز به ساماندهی جدی هست.

وی تاکید کرد: دلیل کنار گذاشته شدن ناخواسته برخی اقشار از فضای قرآنی بی اعتقادی نیست بلکه نبود بستر مناسب فعالیت و شناخت است.

 

منابع خبر:

کلیدواژه‌ها:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/06/23 - تعداد بازدید : 241 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها