سخن روز
امروز : چهارشنبه 02 فروردين 1402 برابر با Wed 22 Mar 2023 Wed 22 Mar 2023

تبلیغات

قول مساعد رییس مجلس برای بررسی مشکلات بودجه‌ای پیام‌نور و ورزش همگانی

قول مساعد رییس مجلس برای بررسی مشکلات بودجه‌ای پیام‌نور و ورزش همگانی

قول مساعد رییس مجلس برای بررسی مشکلات بودجه‌ای پیام‌نور و ورزش همگانی
رئیس دانشگاه پیام نور استان قم گفت: در جلسه با دکتر علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی، مشکلات بودجه‌ای دانشگاه پیام نور مطرح شد و ایشان قول دادند در جهت رفع این مشکلات اقدام کنند و در بودجه 95 بودجه دانشگاه پیام نور را مورد بررسی قرار دهند.

دکتر محمد علی قره، عضو هیات‌رئیسه فدراسیون ورزش همگانی در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به جلسه با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: میزان هزینه‌کرد دانشگاه پیام نور 1.5 برابر بودجه‌ای است که دولت به این دانشگاه اختصاص داده است.

وی افزود: این درحالی است که برای هر دانشجو در دانشگاه‌های دولتی سالیانه حدود 10 میلیون تومان هزینه می‌شود اما این رقم برای دانشجویان دانشگاه پیام نور کمتر از 500 هزار تومان در سال است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم ادامه داد: کمبود بودجه و اعتبارات این دانشگاه را با مسائل جدی مواجه کرده است به طوریکه در حال حاضر این کمبود بودجه باعث توقف طرح‌های عمرانی دانشگاه شده است.

عضو هیات رئیسه فدراسیون ورزش همگانی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنان خود تاکید کردند که ورزش همگانی باید در اولویت قرار گیرد و همچنین تاکید رییس جمهور بر اولویت ورزش همگانی در دولت یازدهم، افزود: بودجه ورزش همگانی وزارت ورزش در استفاده از تاسیسات ورزشی سراسر کشور و نیروی انسانی آن باید مورد بررسی قرار گرفته و حداقل 51 درصد بودجه کشور در خدمت ورزش همگانی قرار گیرد تا بتوانیم به فرمایشات رهبری و رئیس‌جمهور جامه عمل بپوشانیم.

قره همچنین عنوان کرد: در حال حاضر برای اولین بار در تاریخ کشور 10 درصد بودجه ورزش به ورزش همگانی اختصاص داده شده است و کماکان 90 درصد بودجه در اختیار ورزش قهرمانی است.

وی در ادامه ضمن بیان آنکه رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرده است که دولت نمی‌تواند بودجه جدیدی برای ورزش همگانی در نظر بگیرد، گفت: لاریجانی قول داد تا تقاضای ما را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ارجاع دهد تا شاهد آن باشیم که بودجه ورزش همگانی در کشور به صورت سرانه‌ای شود و از بودجه ورزش قهرمانی جدا گردد تا هر ایرانی از زابل تا بابل دقیقا بداند که چقدر سهم وی در ورزش همگانی کشور است و دولت موظف است به چه میزان برای آن هزینه کند. به این ترتیب دولت حق ورزش مردم را در اختیار خود آنان قرار خواهد داد.

 گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/09/14 - تعداد بازدید : 139 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها