سخن روز
امروز : دوشنبه 14 آذر 1401 برابر با Mon 05 Dec 2022 Mon 05 Dec 2022

تبلیغات

محتوای درسی از ویژگی های منحصر به فرد دانشگاه پیام نور

محتوای درسی از ویژگی های منحصر به فرد دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران در جشن مهر:
محتوای درسی دانشگاه پیام نور از ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه است/ دوره های مهارتی در قالب طرح کارآمد ارائه می شود

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران در همایش بزرگ دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب گفت: یکی از مهم ترین ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه محتوای درسی روزآمدی است که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و به آن ها کمک می کند حتی پس از فارغ التحصیلی بتوانند در عرصه های مختلف علمی از جمله آزمون کارشناسی ارشد موفق باشند.

دکتر جمشیدی افزود: یکی از مهم ترین ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه محتوای درسی روزآمدی است که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و به آن ها کمک می کند حتی پس از فارغ التحصیلی بتوانند در عرصه های مختلف علمی از جمله آزمون کارشناسی ارشد موفق باشند.

دکتر علی جمشیدی در ادامه به برخی از ویژگی های منحصر به فرد دانشگاه پیام نور در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: محتوای ارائه شده در پیام نور با هیچ دانشگاهی در سطح کشور قابل مقایسه نیست، زیرا متون آموزشی پس از طی فرآیندهای طولانی و فیلترهای زیاد در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و این موضوع سبب می شود دانشجویان بتوانند در عرصه هایی همچون آزمون مقطع کارشناسی ارشد موفق باشند و حضور یک درصدی سهم دانشگاهیان پیام نور در کشور و موفقیت سه درصدی ما در آزمون های تحصیلات تکمیلی گواهی بر این مدعاست.

جمشیدی افزود: کنکور مبنای سواد نیست و موفقیت در آن نشان از توانمندی افراد ندارد، بلکه مهم تر از آن فارغ التحصیلی به همراه دانائی است و از این نظر مطمئن باشید که شما در مقطع کارشناسی وارد بهترین دانشگاه کشور شده اید.

وی در پایان ضمن معرفی “طرح کارآمد” در دانشگاه پیام نور، مهم ترین کارکرد آن را ارائه دوره های آموزشی مهارتی به منظور توجه به آینده شغلی دانشجویان و توجه دانشگاه به مسئولیت اجتماعی خود دانست و مرکز تهران جنوب را یکی از مراکز موفق در این زمینه عنوان کرد.

دکتر نجیب زاده:
لزوم توجه به انجمن های فرهنگی در کنار فعالیت های علمی


عنایت الله نجیب زاده؛ رئیس دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب نیز در این مراسم ضمن خوشامدگویی به دانشجویانی که این واحد را به عنوان محل تحصیل دانشگاهی خود برگزیده اند، دانشگاه پیام نور را جزو یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور در حوزه پژوهش دانست و گفت: مسئولیت ما در دانشگاه ،فراهم کردن فضای خوب، امن و با نشاط برای دانشجویان است تا بتوانند پس از اتمام تحصیل، مسئولیت خود را در قبال جامعه به نحو احسن انجام داده و شرایط رشد و ترقی جامعه را فراهم کنند.

دکتر نجیب زاده همچنین از دانشجویان خواست تا ضمن توجه به حوزه علمی در دانشگاه، با حضوری فعال در انجمن های دانشجوئی و فرهنگی از ظرفیت های دانشگاه در این زمینه نیز بهره مند شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران نیز در این مراسم با بیان این مطلب که آموزش و پژوهش در کشور امری جدی است تصریح کرد: در این میان هر کس وظیفه ای برعهده دارد و در صورتی که هر یک از ما نسبت به مسئولیت خود جدی باشیم، می توانیم در مسیر توسعه یافتگی حرکت کنیم.
گفتنی است مراسم معارفه مهر؛ همایش بزرگ دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب، با حضور تنی چند از مسئولین استانی از جمله عیسی فرهادی؛ فرماندار تهران و دکتر علی جمشیدی؛ رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران در سالن شهید عضدی این مرکز برگزار شد.

فرماندار تهران: دانشگاهیان گره گشای مسائل مهم جامعه هستند

فرماندار تهران در همایش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور گفت: رشد و بالندگی و امنیت رفاه کشور ناشی از دو جریان مشارکت مردم در صحنه و حضور دانشگاهیان به منظور گره گشائی از مسائل مهم جامعه است.

عیسی فرهادی در مراسم معارفه مهر؛ همایش بزرگ دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب ضمن اشاره به تلاقی بازگشائی دانشگاه ها با ماه محرم گفت: کربلا، تابلوی معنویت، وفا، بالندگی و عشق به ارزشهاست.

وی تصریح کرد: عاشورا، درس زندگی بشریت تا قیامت است و می بایست از آن درس آزادگی آموخت و در صورتی که دانشگاه های ما علاوه بر آن که به عنوان منبع علم و علم آموزی هستند، به تربیت انسان های آزاده بپردازند، می توانند افراد بزرگی به جامعه تحویل دهند تا گره از مشکلات جامعه بشری بگشایند.
فرماندار تهران در ادامه به برکات دانشگاه ها از جمله دانشگاه پیام نور پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و رشد و بالندگی و امنیت رفاه کشور را ناشی از دو جریان مشارکت مردم در صحنه و حضور دانشگاهیان به منظور گره گشائی از مسائل مهم جامعه دانست و افزایش توان موشکی و مصون ماندن از گزند دشمنان در حال حاضر را نمونه ای از این تلاش ها عنوان کرد.

فرهادی در خصوص برجام نیز اظهار داشت: اگر روزی قدرت های دنیا می خواستند از طریق این توافق بین المللی کشور ما را به انزوا بکشانند، اما به لطف پروردگار امروز پایبندی ایران به تعهدات خود، حتی اروپائیان را به حمایت از تأثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین بدعهدی های آمریکا واقف کرده است.
وی در پایان ویژگی های مهم کشور همچون دارا بودن ۷-۶درصد منابع زیر زمینی و معدنی دنیا و منابع غنی نفت و گاز را بیانگر ظرفیت های غنی کشور در زمینه توسعه دانست و افزود: در سایه حمایت های رهبری و مردم، دانشجویان و دانشگاهیان همچنان می توانند در رسیدن به قله های رشد و بالندگی گام های مؤثری بردارند.

گفتنی است مراسم معارفه مهر؛ همایش بزرگ دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور واحد تهران جنوب در سالن شهید عضدی این مرکز برگزار شد.

منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1396/07/19 - تعداد بازدید : 174 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها