سخن روز
امروز : پنجشنبه 10 آذر 1401 برابر با Thu 01 Dec 2022 Thu 01 Dec 2022

تبلیغات

مراکز پیام‌نور رتبه‌بندی می‌شوند

مراکز پیام‌نور رتبه‌بندی می‌شوند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور:
مراکز پیام‌نور رتبه‌بندی می‌شوند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از رتبه‌بندی مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: نتایج رتبه‌بندی مراکز دانشگاه پیام نور ابتدای مهرماه سال جاری اعلام می‌شود.

دکتر ابوالفضل فراهانی، با بیان اینکه رتبه‌بندی مراکز دانشگاه پیام نور از ابعاد مختلف آموزشی، جذب اعضای هیات علمی و ... در دستور کار است، افزود: سند تضمین کیفیت دانشگاه با مشارکت متخصصین برجسته آموزش عالی در حال اجرا ست.
 
وی با تاکید بر اینکه نظام‌های آموزشی راه دور دارای محتوای آموزشی یکسانی هستند، گفت: سنجش و ارزشیابی این نظام‌ها نیز یکسان است و این امر باعث می‌شود اعتبار مدرک تحصیلی در همه مراکز پیام نور یکسان باشد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور افزود: تعداد اعضای هیات علمی، فضای آموزشی، فضای آزمایشگاهی، امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در نتایج رتبه‌بندی مراکز دانشگاه پیام نور تاثیرگذار است.

دکتر فراهانی با تاکید بر اینکه رتبه‌بندی مراکز این دانشگاه در راستای رتبه‌بندی دانشگاه‌های دولتی توسط وزارت علوم است، ادامه داد: رتبه‌بندی مراکز دانشگاه پیام نور در راستای رتبه‌بندی دانشگاه‌های دولتی توسط وزارت علوم با لحاظ شاخص‌های خاص آموزش از راه دور که متمایز از دانشگاه‌های غیرانتفاعی است صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اقدامات مطالعاتی رتبه‌بندی مراکز دانشگاه پیام نور انجام شده است، افزود: نتایج رتبه‌بندی این مراکز تا ابتدای مهر ماه سال جاری اعلام می‌شود و این نتایج در بودجه دانشگاه، بودجه تخصیصی مراکز، نظام پذیرش دانشجو، فرآیند جذب اعضای هیات علمی و ... تاثیرگذار است.

دکتر فراهانی در پاسخ به این سوال که قرار است مراکز این دانشگاه به چند رتبه تقسیم‌بندی شوند، گفت: هنوز این امر که قرار است مراکز به چند رتبه تقسیم‌بندی شوند مشخص نیست. البته باید گفت اینکه یک مرکز در چه رتبه‌ای قرار می‌گیرد در شهریه‌ای که از دانشجویان اخذ می‌شود و مدرکی که به دانشجویان ارائه می‌شود، تاثیری ندارد.

دکتر فراهانی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه پیام نور از نظر مقررات و سیاستگذاری در حوزه‌های مختلف، یک دانشگاه دولتی است، گفت: اما این دانشگاه از نظر شیوه آموزشی روش خاص و منحصر به فرد خود را دارد.

وی با اشاره به رتبه دانشگاه پیام نور در ISC، گفت: دانشگاه پیام نور علیرغم سابقه کم بر اساس معیارهای شناخته شده ISC از نظر علمی در ردیف 8 و 9 کل دانشگاه‌های کشور اعم از دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های غیردولتی قرار دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه اظهارنظر مسئولان موسسات غیردولتی در مورد رتبه‌بندی مراکز دانشگاه پیام نور نامربوط است، گفت: دانشگاه پیام نور مخاطبان و داوطلبان خاص خود را دارد و نباید تصور شود که سنگ‌اندازی‌ها در روند پذیرش دانشجو در این دانشگاه و اعمال محدودیت‌های بعضا غیرقابل قبول باعث جذب دانشجو در دانشگاه‌های غیرانتفاعی می‌شود.

دکتر فراهانی افزود: هر چند بخشی از شهریه توسط دانشجویان پرداخت می‌شود اما رتبه‌بندی دانشگاه پیام نور در ردیف دانشگاه‌های غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی اقدامی غیرمعقول است.

وی در پایان گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان یک دانشگاه دولتی با بزرگ ترین جمعیت دانشجویی ماموریت و رسالت خاص خود را در عرصه آموزش عالی کشور دارد و رقیبی برای دانشگاه های دولتی و غیردولتی نیست و برخی اظهار نظرها و مقایسه های این دانشگاه با سایر دانشگاه ها، ناشی از عدم شناخت ماموریت دانشگاه پیام نور است.
 
منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1395/01/30 - تعداد بازدید : 117 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها