سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

مهارت آموزی عامل ارتباط ایده و دانش است

مهارت آموزی عامل ارتباط ایده و دانش است
رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه:
مهارت آموزی عامل ارتباط ایده و دانش است
 
رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون ارتباط ایده و دانش قطع شده است، مهارت آموزی را عاملی برای ایجاد این ارتباط دانست.

بهمن سعیدی پور در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه پیام نور کرمانشاه با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، با اشاره به وضعیت تحصیل در دانشگاه پیام نور گفت: خوشبختانه دانشجویان پیام نور هم در آزمون های استخدامی و هم در آزمون های تحصیلات تکمیلی افرادی موفق هستند و حیطه دانش آنها آنقدر گسترده است که می توانند در سطح کشور فعالیت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان پیام نور، بعضا هم تراز و یا جلوتر از سایر افراد تحصیلکرده در دانشگاه های دولتی می توانند در آزمون های تحصیلات تکمیلی موفق باشند گفت: با تمام موفقیت های ذکر شده، یک حلقه مفقوده بین دانش و بازار کار در بین همه دانشگاه ها وجود دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه تصریح کرد: حلقه مفقوده ذکر شده این است که دانشجو در دانشگاه دانش آموخته می شود اما کار آموخته نشده و در جذب شدن به بازار کار دچار مشکل است.

وی با بیان اینکه افراد در ورود به بازار کار از مهارت لازم برخوردار نیستند گفت: براین اساس افرادی که تحصیلات تئوری آنها به پایان می رسد فارغ التحصیل نیستند و تنها دانش تئوری را فرا گرفته اند.

وی، از انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به عنوان یک راهکار برای رفع خلا ذکر شده یاد کرد و افزود: براین اساس افرادی که در رشته هایی تحصیل می کنند که به واحد کار عملی نیازمند هستند، دوره های خود را در کارگاه های آموزشی فنی و حرفه ای می گذراند.

وی در خصوص هزینه واحدهای عملی گفت: براساس استانداردهای آموزشی هزینه واحد عملی از دانشجو اخذ خواهد شد و این هزینه به مدرسی که در کارگاه حضور دارد پرداخت می شود. تفاوت گذراندن این دوره در مراکز آموزش فنی با گذراندن آن در دانشگاه، کاهش هزینه ها و بهره گیری از ظرفیت های فنی و حرفه ای در این زمینه است.

وی با عنوان اینکه در پایان گذراندن دوره های مذکور، علاوه بر اینکه نمره کارگاه گذرانده به لیست نمرات دانشجواضافه شده و مدرک لیسانس خود را می گیرد گفت: گواهی مهارتی ای نیز از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای به دانشجو اعطا می شود که بتواند راحت تر جذب بازار کار شود.سعیدی پور در پایان گفت: مطمئنا هر طرحی که برای اولین بار اجرا شود، نقایصی را نیز به دنبال دارد که امیدواریم با کمک مسئولان و رسانه ها در جهت اجرای مطلوب این طرح مناسب که توانمندسازی دانشجویان را به دنبال دارد گام برداریم.

 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/12 - تعداد بازدید : 94 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها