سخن روز
امروز : شنبه 12 آذر 1401 برابر با Sat 03 Dec 2022 Sat 03 Dec 2022

تبلیغات

مهم‌ترین اقدامات دانشگاه پیام نور در حوزه آموزش مجازی

مهم‌ترین اقدامات دانشگاه پیام نور در حوزه آموزش مجازی

رئیس دانشگاه پیام نور تشریح کرد:
مهم‌ترین اقدامات دانشگاه پیام نور در حوزه آموزش مجازی

دکتر زمانی گفت: این دانشگاه با اهتمام ویژه در تامین توسعه فناوری‌های الکترونیکی طی دو سال اخیر، اقدامات خوبی در حوزه آموزش مجازی انجام داده است.
به گزارش روابط عمومی، محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به تخصیص اعتبارات اولیه برای تقویت این زیرساخت‌ها افزود: دانشگاه با همه محدودیت‌های موجود و با بهره‌گیری از منابع مختلف در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۷۹۸۶ میلیون ریال به منظور تقویت زیرساخت‌ها اختصاص داد و در سال ۱۳۹۸ نیز توانست با افزایش اعتبارات این رقم را به مبلغ ۸۴۵۰ میلیون ریال افزایش دهد.

وی افزود: تجمیع بخش‌های مختلف مرتبط با آموزش الکترونیکی در یک ساختمان جهت هم‌افزایی برای تولید محتوای الکترونیکی، ارائه دروس به صورت الکترونیکی و برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از امکانات مختلف موجود، از دیگر اقدامات دانشگاه در حوزه آموزش الکترونیکی بوده است.

وی اظهار کرد: در آمار موجود در سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دانشگاه پیام نور، تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد الکترونیکی دانشگاه را ۷۰ رشته محل، تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد الکترونیکی را ۶ هزار و ۴۱۰ نفر، تعداد دانش آموختگان در رشته‌های الکترونیکی کارشناسی ارشد را ۸ هزار ۲۳۳ نفر، تعداد دروس الکترونیکی کارشناسی ارشد در هر نیمسال را ۸۵۰ عنوان درس، تعداد دروس الکترونیکی کارشناسی در هر نیمسال را ۲ هزار و ۲۸۰ عنوان، تعداد کل گروه‌های درسی الکترونیکی ارائه شده در هر نیمسال را ۳ هزار و ۶۰۰ گروه درسی، تعداد کل دانشجویان تحت پوشش آموزش الکترونیکی در هر نیمسال را حدود ۵۰ هزار دانشجو و تعداد کل مدرسان الکترونیکی در هر نیمسال را ۱۲۰۰ استاد است.

رئیس دانشگاه پیام نور همچنین به عضویت این دانشگاه در کمیته اجرایی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام متشکل از ۲۰ دانشگاه داخلی و ۲۵ دانشگاه خارجی و عضویت در کمیته اجرایی کنفرانس انجمن آسیایی دانشگاه‌های باز اشاره کرد و گفت: طرح پذیرش رشته و دانشجوی کارشناسی‌ ارشد مشترک با شیوه الکترونیکی در هر دوی این کمیته‌های اجرایی از طرف دانشگاه پیام نور ارائه شده که مورد استقبال اعضا قرار گرفته و مقرر شده است که برنامه اجرایی از طرف اعضا به کمیته ارائه شود.

وی در پایان یادآور شد: برای گسترش فعالیت‌ها و بسط همکاری‌ها، هاب بین‌المللی آموزش الکترونیکی در دانشگاه باید تقویت شود و به تجهیزات مدرن، سرور‌های مجهز و سرعت اینترنت قابل قبول جهت تولید محتوای الکترونیکی و ارائه آن مجهز شود.
منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1398/08/30 - تعداد بازدید : 145 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها