سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

نشست علمی تخصصی قاچاق کالا و ارز با حضور اساتید، دانشجویان و مسئولان انتظامی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد.

نشست علمی تخصصی قاچاق کالا و ارز با حضور اساتید، دانشجویان و مسئولان انتظامی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد.
برگزاری نشست علمی تخصصی قاچاق کالا و ارز در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج
نشست علمی تخصصی قاچاق کالا و ارز با حضور اساتید، دانشجویان و مسئولان انتظامی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد.

در این مراسم یعقوب احمدی سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز سنندج قاچاق کالا را یکی از مناسبات غلط اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: قاچاق شاید در زمینه اقتصاد دارای پیامدهای محسوس تری باشد ولی در کل قاچاق کالا یک معضل است که به طبع در ابعاد اجتماعی نیز تبعات شایان ذکری را به جای خواهد گذاشت.

احمدی ضرورت همکاری نیروی انتظامی و تعامل  آن با دانشگاه را در حوزه فرهنگ سازی برای مبارزه با قاچاق ضروری و ارزشمند دانست.

در ادامه سرهنگ قهرمانی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی نیروی انتظامی کردستان هم با بیان اینکه شعار پلیس برخورد با قاچاق با رویکرد علمی است، بیان کرد: دفاتر همکاری با نیروی انتظامی پلیس، لباس امنیت در جامعه است و فعالیت این دفاتر در تامین امنیت در جامعه با همکاری مردم ارزشمند است.

صحابی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به اینکه قاچاق در مناطق مرزی دارای فراوانی است، بیان کرد: 38 بازارچه مرزی در ایران وجود دارد که 3 بازارچه آن در کردستان است و تقویت این بازارچه ها و تثبیت و سازماندهی کالاهای صادراتی و وارداتی در این مرزها منجر به انجام مراودات بهتر و ارزشمندتر خواهد شد.

سرهنگ دارابی عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان نیز مقوله امنیت را دارای ابعاد گسترده دانست و بیان کرد: استان کردستان دارای 228 کیلومتر مرز با کشور عراق است.

شجاعی دیگر عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سنندج، هم با اشاره به تحولات منطقه و متاثر شدن کشور و استان های غربی در ابعاد اقتصادی از این تحولات، با بیان اینکه کردستان دارای شاخص اقتصادی کم نسبت به استان های دیگر کشور است، عنوان کرد: با توجه به شرایط علمی، سواد و فعالیت های دانش بنیان و دید محدود به اقتصاد استان، این استان دارای معیشت کمتر و در نتیجه نیاز به فعالیت های اقتصادی سودآور و ارزشمند بیشتر است.

نشست علمی تخصصی قاچاق کالا و ارز با همکاری دانشگاه پیام نور مرکز سنندج و نیروی انتظامی با محور کالای قاچاق و تولید داخلی، کالای قاچاق و آسیب های اجتماعی، کالای قاچاق و بازارچه های مرزی، کالای قاچاق و امنیت اقتصادی برگزار شد.

 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/19 - تعداد بازدید : 148 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها