سخن روز
امروز : دوشنبه 14 آذر 1401 برابر با Mon 05 Dec 2022 Mon 05 Dec 2022

تبلیغات

نقش غیرقابل انکار دانشگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاوتی

نقش غیرقابل انکار دانشگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاوتی

نقش غیرقابل انکار دانشگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاوتی
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با تاکید بر نقش جدی و غیرقابل انکار دانشگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: دانشگاه‌ها بخش مرجع کشور محسوب می‌شوند و بسیاری از سیاست‌هایی که باید در کشور اجرا شود در دانشگاه‌ها تدوین و سیاست‌گذاری می‌شود.

فرهنگ میزانی در گفت‌وگو با خبرنگاران منطقه قزوین، اظهار کرد: امروز مهم‌ترین بحث در کشور موضوع اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود که از بیانات مقام معظم رهبری است و ایشان به آن تاکید ویژه دارند و اگر این موضوع به نحو احسن در جامعه نهادینه و عملیاتی شود به پیشرفت‌های مهمی خواهیم رسید و اگر هم در این عرصه به درستی کار نشود مطمئنا آسیب‌های جدی و غیرقابل جبران خواهیم دید.

وی با اشاره به اینکه مباحث اقتصادی چندین سال است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، افزود: یکی از موقعیت‌های مهمی که در سیاست‌های مهم کشور نمود پیدا می‌کند در شعارهای سال است که در چند سال گذشته عنوان اقتصاد مقاومتی در این شعارها جای گرفته که نشان از اهمیت این موضوع دارد.

میزانی با بیان اینکه بحث اقتصاد مقاومتی در کشور جدی است، تصریح کرد: دشمنان با سیاست‌های کشور مخالف هستند و مهم‌ترین روش برای ابراز این مخالفت ایجاد مشکل در بحث اقتصادی و معیشتی مردم است و به درستی رهبر انقلاب این مسئله را در تاکیدات موکد در سیاست‌های کلان کشور عنوان کرده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با اشاره به اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار بیش از هزار نفر از استادان و اعضای هیأت‌های علمی دانشگاه‌های سراسر کشور، موضوع اقتصاد مقاومتی هنوز به نحو مطلب عملیاتی نشده است، ادامه داد: ارائه راهکار و اقدام در جهت مرتفع کردن مشکلات بحث اقتصادی و معیشتی مردم از وظایف دولتمردان و مجلس است که باید آن‌ها در جهت این بحث حرکت کنند و در موضوع اقتصاد مقاومتی علی‌رغم وجود برنامه‌های مطلوب تدوین شده از نظر اجرا در مرحله مطلوب نیستیم و اخیرا دولت برنامه اجرایی اقتصاد مقاومتی را ارائه کرده ‌است که امیدواریم عملیاتی شود.

وی با تاکید بر اینکه لازمه نجات کشور از توطئه‌های دشمنان تحقق اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی نباید در غالب شعار، همایش، بنر و سمینار بماند بلکه ورود به مرحله اجرا، عملیاتی کردن برنامه‌های تدوین شده و اهداف اقتصاد مقاومتی از ضروریات جامعه است.

میزانی اظهار کرد: بحث اقتصاد مقاومتی در برخی موارد اشتباه گرفته می‌شود با اقتصاد ریاضتی که صرفا صرفه‌جویی و سخت گرفتن است، در صورتی که اقتصاد مقاومتی به این مفهوم نیست و اگر درست عملیاتی شود نه تنها سختی نیست بلکه در بهبود معیشتی کشور کمک می‌کند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی بهره گرفتن از همه‌ ظرفیت‌های کشور شامل نیروی انسانی، منابع طبیعی موجود و همچنین پتانسیل‌های بالقوه‌ در راستای ارتقاء سطح رفاه عمومی جامعه به فعلیت است.

 گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/09/10 - تعداد بازدید : 141 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها