سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

هیچ دستگاهی نمی‌تواند اعلام کند مدرک دانشگاه پیام نور نامعتبر است

هیچ دستگاهی نمی‌تواند اعلام کند مدرک دانشگاه پیام نور نامعتبر است

در نشست خبری دانشگاه پیام نور خراسان رضوی مطرح شد
هیچ دستگاهی نمی‌تواند اعلام کند مدرک دانشگاه پیام نور نامعتبر است

دانشگاه پیام نور با بیش از ۷۵۰ هزار دانشجو و چهار هزار عضو هیئت علمی یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور به حساب می‌آید که رتبه اول آموزشی را در میان دیگر دانشگاه‌های ایران اسلامی از آن خود کرده است.

دانشگاه پیام نور از مهر ماه سال 1367 کار خود را آغاز کرده است و دانشجویان بسیاری به دلیل قوانین حاکم بر این دانشگاه (غیر حضوری بودن کلاس‌های درسی) در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و هستند.

چندی پیش در خصوص اهمیت این دانشگاه  قاسم جعفری؛ عضو کمیسیون آموزش مجلس و عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور دانشگاه مستضعفین است و طی دوسال گذشته به این دانشگاه بی‌مهری شده است.

در این خصوص خبرگزاری‌ها در نشست خبری دانشگاه پیام نور مشهد با حضور  دکتر کریم نجفی برزگر؛ معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور مطالبات دانشجویان پیام نور را پیگیر شدند.

دانشگاه پیام نور جزء 10 دانشگاه برتر جهان در حوزه فضای مجازی است

در ابتدا دکتر نجفی با بیان این نکته که دانشگاه پیام نور یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور است گفت: دانشگاه پیام نور یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور است که دارای 750 هزار دانشجو در کشور می‌باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام، افزود: این دانشگاه دارای بیش از چهار هزار عضو هیئت علمی می‌باشد و بیش از 500 مرکز دانشگاهی در کشور را از آن خود کرده است.

نجفی، تصریح کرد: این دانشگاه جزء 10 دانشگاه برتر جهان در حوزه فضای مجازی است و دارای مدرکی معتبر در حوزه ملی و بین المللی می‌باشد.

وی فرهنگی بودن را یکی از شاخصه‌های دانشگاه پیام نور دانست و افزود: این دانشگاه تلاش دارد برنامه‌های فرهنگی و ارزشی خود را افزایش دهد و در این راستا در استان خراسان رضوی در دو روز گذشته دو همایش بزرگملی و کشوری را برگزار کرده‌ایم.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور، بیان داشت: ایران اسلامی دارای اتحادی مثال زدنی در جهان است و تلاش دشمنانش در بر هم زدن این اتحاد به هر نحو ممکن می‌باشد.

نجفی جمهوری اسلامی ایران را مرکز ثقل معنویت و اخلاق در جهان دانست و افزود: برگزاری همایش ملی «نسیت دین و اخلاق» در دانشگاه پیام نور مشهد به همین جهت است که دنیا تلاش دارد اخلاق را زیر سئوال برده و دنیایی بر پایه مادیات را برنامه ریزی کند.

وی به همایش کشوری برگزیدگان قرآنی دانشگاه‌های پیام نور در مشهد اشاره داشت و تاکید کرد: صبح امروز در دانشگاه پیام نور مشهد همایش کشوری برگزیگان قرآنی دانشگاه پیام نور را داشتیم که در این همایش که با یادواره شهید حاج حسنی کارگر برگزارشد بر اهمیت قرآن در زندگی دانشجویی و فضای علمی دانشگاه تاکید شد.

114 کرسی آزاد اندیشی در پنج ماه نخست سال جاری برگزار شده است

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور به جشنواره ملی نشریات دانشجویی در دانشگاه پیام نور اشاره داشت و تصریح کرد: در این جشنواره 383 نشریه دانشجویی دانشگاه‎های پیام نور کشور حضور داشتند و باید گفت در پنج ماه اول سال 1394 حدود 114 کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه پیام نور برگزار شده است.

وی به سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها اشاره داشت و تصریح کرد:رهبر معظم انقلاب در ابلاغیه خود فرمودند که «دو رکن اصلی دانشگاه یعنی استاد و دانشجو باید با قرآن پیوند خورده و دانشگاه را دارای محتوایی اسلامی کنند».

نجفی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی ایران تلاش دارند تا این کشور را از فضای اسلامی و انقلابی دور کرده  و با شیعه هراسی، اسلام هراسی و ایران هراسی خواسته‎های ضد دینی خود را پبش ببرند.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور به برنامه‎های قرآنی و فرهنگی دانشگاه پیام نور اشاره داشت و تاکید کرد: این دانشگاه به دنبال محتوا سازی در دانشگاه پیام نور و اسلامی کردن محتوای درسی در این دانشگاه است.

وی ادامه داد: در این راستا در سال گذشته به میزبانی دانشگاه پیام نور از وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های دولتی، آزاد و غیرانتفاعی در اولین جشنواره ملی قرآن دعوت به عمل آمد.

نجفی در خصوص اصل اسلامی شدن دانشگاه‌ها نیز، بیان داشت: اصل اسلامی شدن دانشگاه به این معنا است که ما بتوانیم اندیشه‌های اسلامی را در دانشگاه دنبال کرده و افق‌های ایران اسلامی را در آینده علمی کشور تبیین کنیم.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور، ادامه داد: در این راستا جشنواره عفاف و حجاب را برنامه ریزی کرده‌ایم و تلاش داریم در حوزه ادبیات و جشنواره‌های شعر و ادب اسلامی( نگاه در حوزه شعر و ادب به فرهنگ اهل بیت(ع) است) برنامه‌های خوبی را در سطح دانشگاه پیام نور برگزار کنیم.

53 اختراع برتر در جشنواره ملی حرکت برگزیده شدند

وی به برگزاری جشنواره ملی حرکت در دانشگاه پیام نور مازندران در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ما توانستیم در سال گذشته جشنواره ملی حرکت را در دانشگاه پیام نور مازندران در سطح علمی بسیار بالایی برگزار کنیم.

نجفی بیان داشت: 313 انجمن علمی دانشگاه پیام نور از مجموع دوهزار و 400 انجمن علمی در این جشنواره حضور داشتند که از مجموع 313 انجمن علمی راه یافته به جشنواره حرکت 53 اختراع برتر به مرحله نهایی راه یافتند.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در خصوص حمایت دانشگاه پیام نور از اختراعات و ابتکارات دانشجویی، گفت: بر اساس آئین نامه اختراعات و ابتکارات به دانشجویان مبتکر خود در دانشگاه پیام نور جهت ثبت و تولید انبوه اختراع مورد نظر کمک می‌کنیم.

وی به حضور مدیران شبکه‌های تجاری در جشنواره حرکت در دانشگاه پیام نور مازندران اشاره داشت و افزود: در این جشنواره تلاش شد تا با محوریت مدیران شبکه‌های تجاری اختراعات موفق «اگزوز بدون آلاینده» به ثبت و تولید انبوه برسند.

نجفی در این راستا به برگزاری جشنواره فن بازار نیز اشاره داشت و بیان کرد: در جشنواره قن بازار نیز اختراعات دانشجویی را به شکل بازاری از فناوری‌های ارائه کرده تا انعکاسی از توان علمی دانشجویان پیام نور را ارائه داده باشیم.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور به مضجع شریف امام رضا(ع) در شهر مقدس مشهد اشاره داشت و گفت: بنیاد ملی بین المللی امام رضا(ع) تفاهم نامه بسیار خوبی را با وزارت علوم بسته است تا نه تنها در تمام کشورها این جشنواره برگزار شود بلکه حضور دانشگاه در این جشنواره نیز ملموس‌تر از قبل حس شود.

سرانه فرهنگی برای هر دانشجو در سال گذشته 80 هزار تومان بوده است

وی به همایش استفاده از فرصت‌های شغلی در دانشگاه پیام نور تایباد اشاره داشت و افزود: در این جشنواره که در مناطق مرزی تایباد برگزار شد احیای فرصت‌های شغلی در مناطق مرزی را نیز دنبال کردیم.

نجفی به دریافت مبلغ 35 هزار تومان شهریه فرهنگی دانشجویان در هنگام واریز شهریه اشاره کرد و بیان داشت: در سال گذشته در حالی که از هر دانشجو مبلغ 35 هزار تومان شهریه فرهنگی دریافت شده است؛ اما سرانه فرهنگی به کار رفته برای هر دانشجو در این سال به همت دانشگاه پیام نور 80 هزار تومان (چیزی بیش از دو برابر) بوده است.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور از ایجاد ارکان مشاوره‌ای برای دانشگاه‌های پیام نور 31 استان در کشور خبر داد و گفت: طی حکمی به رئیس دانشگاه‌های پیام نور 31 استان کشور ارکان مشاوره‌ای را در این دانشگاه‌ها ایجاد کرده‌ایم که در رفع مشکلات دانشجویی بسیار تاثیر گذار است.

وی از اختصاص بیش از یک و نیم میلیارد تومان بودجه به دو جشنواره ورزشی المپیاد دختران و پسران دانشگاه پیام نور در ماه گذشته اشاره داشت و متذکر شد: با رویکرد فرهنگی در ماه گذشته دو المپیاد ورزشی دختران و پسران را در دانشگاه پیام نور با اختصاص یک و نیم میلیارد تومان برگزار کرده‌ایم.

نجفی در پاسخ خبرنگاران در خصوص نامعتبر دانستن مدرک دانشگاه پیام نور از سوی برخی نهادهای دولتی گفت: در واقع ابلاغیه‌ای در این خصوص از سوی هیچ نهادی نداریم که بخواهد مدرک دانشگاه پیام نور را نا معتبر جلوه دهد.

موضوع نامعتبر دانستن مدرک دانشگاه را پیگیر هستیم

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور، ادامه داد: این حرف درست نیست و ما در حال پیگیری این موضوع هستیم که در صورت داشتن حقیقت باید با ارائه مدرک موضوع را در مراجع ذی صلاح دنبال کنیم.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر رقابتی بودن دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد در جذب دانشجو، تصریح کرد: دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور هر دو از ظرفیت‌های نظام هستند و در سالی که رهبر انقلاب با نام دولت و ملت و همدلی و همزبانی نام گذاشتند به دنبال وحدت و همدلی هستیم.

نجفی همه دانشگاه‌های کشور را پتانسیل انقلاب اسلامی دانست و افزود: دانشجویان دانشگاه‌های کشور در هر رتبه و دانشگاهی ظرفیت ایران اسلامی به شمار می‌روند و ما نیز به عنوان دانشگاه پیام نور تنشی با هیچ دانشگاهی نداشته و به دنبال تدبیر در فعالیت‌ها و ایجاد امید در خصوص افق‌های علمی کشور هستیم.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور به اهمیت ازدواج دانشجویی اشاره داشت و تصریح کرد: سال گذشته دانشگاه پیام نور جشن‌های ازدواج دانشجویی را در استان‌های خود برگزار کرده است و حدود 250 زوج دانشجو به سبک ازدواج دانشجویی زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند.

وی به همکاری خیرین در خصوص ازدواج دانشجویی دانشجویان دانشگاه پیام نور اشاره داشت و افزود: در این خصوص تفاهم نامه‌ای را به امضا رسانده‌ایم که هر خیری که می‌تواند در خصوص ازدواج دانشجویی به دانشگاه کمک کند وارد عمل شود.

جشنواره ملی حرکت دو سال یک بار برگزار می‌شود

نجفی از استقبال دانشجویان برتر علمی در خصوص برگزاری جشواره ملی حرکت در هر دو سال یک بار اشاره داشت و خاطر نشان کرد: هر ساله مبلغ 300 میلیون تومان جهت برگزاری جشنواره حرکت اختصاص پیدا می‌کند که جهت حمایت از دانشجویان زمان برگزاری این جشنواره به دو سال یک بار تغییر پیدا کرد تا این هزینه هر دو سال یک بار در اختیار دانشجویان علمی برتر دانشگاه قرار گیرد.

معاون فرهنگی دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در پایان به ایجاد شور و نشاط در میان دانشجویان و حفظ اتحاد و همدلی میان دانشگاه‌های کشور و مسئولین دانشگاهی اشاره داشت و افزود: ما به دنبال ایجاد شور و نشاط دانشگاهی هستیم و می‌دانیم دشمنان انقلاب تا چه اندازه از ایجاد فضای امید و پیشرفت در ایران اسلامی هراس دارند.

شرکت در کلاس‌های الکترونیکی اختیاری است

در ادامه دکتر تقی زاده؛ رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی در پاسخ به این سئوال که تحصیل الکترونیکی مورد قبول دانشجویان است یا خیر؟ گفت: تحصیل الکترونیکی اختیاری است و دیگر بنا نیست دانشجویان به صورت اجباری در دوره فضای مجازی و الکترونیکی شرکت داشته باشند.

وی ادامه داد: در صورتی که دانشجویان جهت برگزاری کلاس حضوری به حد نصاب تعداد(10 نفر) نرسیدند می‌توانند با هماهنگی استاد مربوطه کلاس حضوری را برگزار کرده و تنها در حق الزحمه استاد مربوطه به تعداد دانشجویان شرکت کننده دریافتی تعلق خواهد گرفت.

تقی زاده با انتقاد از نهادهایی که مدرک دانشگاه پیام نور را نامعنبر دانستند، گفت: دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است و مدرک این دانشگاه کاملا دارای اعتبار است.

هیچ دستگاهی نمی‌تواند مدرک دانشگاه پیام نور را نامعتبر بداند

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی، تصریح کرد: هیچ دستگاهی نمی‎تواند اعلام کند که مدرک این دانشگاه نامعتبر است و این صحبت‎ها در حقیقت شایعه است.

وی ادامه داد: گفته‌ها حاکی از این موضوع است که در آزمون نیروی انسانی یکی از نهادهای دولتی در برابر مدک ارائه شده دانشجویان پیام نور، این مدرک را نامعنبر دانسته‌اند که ما به دنبال ارائه مدرک این ادعا از سوی دانشجویان شکایت کننده ازنهاد مربوطه هستیم.

تقی زاده با بیان این موضوع که هیچ نهادی در کشور مجاز به ارائه ابلاغیه نامعتبر دانستن مدرک دانشگاه پیام نور نیست، متذکر شد: در صورتی که نهادی این تصمیم را بگیرد ناشی از نا آگاهی ارگان مورد نظر و مسئول مربوطه بوده است زیرا همه می‌دانند دانشجویان پیام نور با چه سختی و در چه شرایطی در حال تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی در پایان، گفت: به دلیل کمبود بودجه سهمیه غذای دانشجویی تنها برای 250 الی 300 دانشجو در سال تحصیلی جدید در هر روز وجود دارد.

 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/12 - تعداد بازدید : 119 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها