سخن روز
امروز : سه شنبه 08 آذر 1401 برابر با Tue 29 Nov 2022 Tue 29 Nov 2022

تبلیغات

وجود 56 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی

وجود 56 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی

وجود 56 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی گفت: دانشگاه پیام نور استان با 18 مرکز و واحد دارای 38 هزار دانشجو است.

امامعلی عاشری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی در مقطع کارشناسی 134 رشته و 540 رشته محل دارد افزود: در دانشگاه‌های استان 62 نفر استادیار و استاد تمام و 112 نفر مربی فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در دانشگاه پیام نور، وجود یک استاد به ازای 250 دانشجو مقرر است که ما در این مورد در وضعیت مطلوبی هستیم.

عاشری با بیان اینکه 60 درصد دانشجویان دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی را زنان و 40 درصد را مردان تشکیل می‌دهند، افزود: انگیزه تحصیل در بین زنان بیشتر از مردان است.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی به مقالات چاپ شده در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: از سال 90 تاکنون 262 مورد مقاله خارجی و 159 مورد مقاله داخلی دارای نمایه معتبر و در همایش‌های داخلی 587 مورد و در همایش‌های خارجی 22 مورد مقاله چاپ شده است.

عاشری با بیان اینکه در هفته پژوهش از سه پژوهشگر برتر دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی تجلیل می شود، خاطر نشان کرد: از ویژه برنامه‌های این هفته می توان به برگزاری جلسات نانو در مراکز مهاباد، میاندوآب، خوی و ارومیه مختص رشته‌های کشاورزی، پلیمر، نفت و صنایع اشاره کرد که در این رابطه کارگاه‌های آموزشی برگزار و گواهی‌های مربوطه ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه رشته علوم سیاسی کم ترین متقاضی را در میان رشته‌های دانشگاه پیام نور دارد، افزود: در دانشگاه پیام نور ماهانه کرسی های آزاد اندیشی با حضور دانشجویان برگزار می شود.

عاشری گفت: از سال 93 به بعد به مجموع رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی 34 رشته اضافه شده که اکنون تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد در این دانشگاه 56 عدد است.

وی ادامه داد: رشته‌های اضافه شده در مقطع کارشناسی ارشد در مراکز ارومیه رشته علوم تربیتی، جغرافیای شهری، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، در واحد خوی رشته مدیریت، زبان و ادبیات فارسی، زمین شناسی، در واحد میاندوآب رشته تاریخ فلسفه آموزش و پرورش، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، شیمی، در واحد مهاباد رشته علوم قرآن و حدیث، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، روانشناسی، در واحد بوکان علوم اجتماعی و در واحد اشنویه جغرافیا و برنامه ریزی شهری است.

وی به مزایای دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: از جمله این مزایا می توان اختیاری بودن حضور دانشجو در کلاس‌های تئوری، اخذ شهریه کم تر نسبت به سایر دانشگاه‌ها، ارائه مدرک معتبر از وزارت علوم، اجرای برخی کلاس‌ها به صورت مجازی، امکان تعیین مکان امتحان بر مبنای مکان سکونت، امکان استفاده از آزمایشگاه‌های قطبی را ذکر کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی ادامه داد: از سایر مزایای دانشگاه پیام نور می توان به تخفیف شهریه برای افراد تحت پوشش در کمیته امداد و بهزیستی و بنیاد ایثارگران، امکان معادل سازی دروس گذرانده شده در سایر دانشگاه ها با دانشگاه پیام نور و اعطای وام قرض الحسنه و بدون بهره به دانشجویان اشاره کرد.

عاشری تصریح کرد: در دانشگاه پیام نور افرادی که دارای مدرک معادل بوده و تا سال 82 فارغ التحصیل شده باشند می توانند ادامه تحصیل داده و در مقطع بالاتر مشغول به تحصیل شوند.

وی با بیان اینکه ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور آغاز شده، افزود: ثبت نام از طریق سایت سنجش صورت می گیرد و تا 25 آذر ادامه دارد.

 

منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/09/19 - تعداد بازدید : 362 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها