سخن روز
امروز : چهارشنبه 16 آذر 1401 برابر با Wed 07 Dec 2022 Wed 07 Dec 2022

تبلیغات

ورود به عرصه های نوین اشتغالزایی مهمترین توانمندی دانشگاه پیام نور است

ورود به عرصه های نوین اشتغالزایی مهمترین توانمندی دانشگاه پیام نور است

دکتر زاهدی در مراسم اختتامیه نخستین رویداد تولید محتوی دیجیتال؛
ورود به عرصه های نوین اشتغالزایی مهمترین توانمندی دانشگاه پیام نور است

پرفسور زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی در اختتامیه نخستین رویداد تولید محتوی دیجیتال استان کرمان گفت:پایه و اساس اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است و مجموعه پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، زمینه شکل گیری اقتصاد دانش بنیان را فراهم می کند و محور اساسی همه اینها نیروی انسانی است، به خصوص جوانان دانشجوی کشور که امروز توانسته اند با حرکت در مرزهای علم روز دنیا و با خلاقیت و نوآوری، دستاوردهای مهمی در عرصه علمی کشور داشته باشند که این مایه قوت است و مسیولین باید ضمن حمایت از این حرکت میمون و مبارک، زمینه رشد و شکوفایی اقتصاد دانش بنیان را فراهم نمایند.

ایشان ادامه داد :امروز سرعت تولید و کاربرد علم در دنیا قابل مقایسه با قبل نیست و تقریبا در هر سال دوبرابر میشود و برخی کشورها توانسته اند اقتصاد خود را بر پایه اقتصاد دانش بنیان شکل دهند،اما در کشور ما با تکیه ای که بر منابع نفتی و معدنی بوده است،شاهد عقب ماندگی در زمینه های علمی هستیم که خوشبختانه در سالهای اخیر این روند در حال اصلاح است و امیدواریم سرعت مناسبی در این بخش شکل بگیرد.

ریس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد :استارت آپ، نوعی تفکر خلاقانه و نوآورانه در مسیر کارافرینی مبتنی بر دانش است که می تواند جهشی در کسب وکار و سطح در آمدی افراد ایجاد نماید و افراد می توانند در مدت سه تا پنج سال به صورت یک شرکت تجاری فعالیت نمایند .
ایشان از همراهی مجلس و دولت برای حمایت های مادی و معنوی از شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت:قوانین خوبی در این راستا در مجلس تصویب شده که با اجرایی شدن آن یک جهش در این زمینه رخ خواهد داد.

دکتر زاهدی در بخش دیگری از سخنان خود  ورود به عرصه های نوین اشتغالزایی را مهمترین توانمندی دانشگاه پیام نور عنوان کرد و گفت :کسانی که امروز مواضع شفافی در قبال این دانشگاه ندارند، بیایند و این توانایی ها را ببینند و مشاهده کنند که چگونه این دانشگاه به عرصه های نوین اشتغالزایی ورود کرده، که برگزاری این رویداد نمونه ای از این توانمندی هاست.

در ابتدای این مراسم خانم دکتر معین الدینی رییس دانشگاه پیام نور استان کرمان در سخنانی، توانمندی های این دانشگاه را به لحاظ علمی و فناوری برشمرد و گفت:برگزاری این رویداد که به اذعان هیات داوران جز برترین استارت آپ های کشور به لحاظ سطح کیفی بود، مایه افتخار و زمینه ساز راه اندازی کسب و کار در عرصه دیجیتال استان خواهد شد.
گفتنی است این رویداد با همکاری شرکت ابر زندگی ، اداره فناوری اطلاعات استان ، به میزبانی دانشگاه پیام نور استان به مدت سه روز برگزار شد و در مراسم اختتامیه این رویداد، به تیم های اول تا سوم ، به ترتیب مبالغ 30 ،20 و 10 میلیون ریال اهدا شد و 5 تیم نخست مشمول دریافت مبلغ 200میلیون ریال وام 4 درصد از سوی صندوق توسعه صنایع الکترونیک کشور شدند و هشت تیم اول نیز به جمع تیم های عضو شتاب دهنده راه یافتند تا با حمایت های علمی و مادی، بتوانند زمینه تجاری سازی ایده های خود را فراهم نمایند.

منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1396/12/12 - تعداد بازدید : 149 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها