سخن روز
امروز : سه شنبه 08 آذر 1401 برابر با Tue 29 Nov 2022 Tue 29 Nov 2022

تبلیغات

پردیس دانشگاه پیام نور خرم‌آباد افتتاح می‌شود - فعالیت دو مرکز رشد در مراکز دانشگاه پیام نور لرستان

پردیس دانشگاه پیام نور خرم‌آباد افتتاح می‌شود - فعالیت دو مرکز رشد در مراکز دانشگاه پیام نور لرستان

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان خبر داد:
پردیس دانشگاه پیام نور خرم‌آباد افتتاح می‌شود/ فعالیت دو مرکز رشد در مراکز دانشگاه پیام نور لرستان

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان گفت: پردیس دانشگاه پیام نور خرم آباد، ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم ظرف چند ماه آینده به بهره برداری برسد.
 
منوچهر ططری با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور با یک ربع قرن فعالیت، سابقه زیادی در نظام جمهوری اسلامی دارد، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور توانسته است با شعار «برای همه، همه جا و همه وقت» بهخوبی عمل کند.

وی با اشاره به اینکه از سال ۸۵ شاهد رشد کمی و کیفی دانشگاه پیام نور لرستان هستیم، عنوان کرد: دانشگاه پیام نور لرستان دارای ۲۰ هزار دانشجو در قالب ۹ مرکز و واحد بوده که در مرکز خرم آباد حدود پنج هزار و ۵۰۰ نفر و در سایر شهرستان ها حدود 14 هزار و ۵۰۰ دانشجو مشغول تحصیل هستند.

پیشرفت ۸۰ درصدی پردیس دانشگاه پیام نور خرم آباد

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان به وجود ۱۲۴ عضو هیئت علمی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دانشگاه دارای ۲۷۰ کارمند بوده که بطور مداوم و مستمر در حال ارائه خدمت به دانشجویان هستند.

ططری بر لزوم اطلاع رسانی در خصوص فعالیت های دانشگاه لرستان از سوی رسانه ها تاکید کرد و بیان داشت: بسیاری از افراد اطلاع چندانی از خدمات و توانمندی های دانشگاه پیام نور ندارند که لازم است اطلاع رسانی دقیقی در این راستا صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۹ مرکز و واحد دانشگاه پیام نور لرستان همگی دارای فضاهای ساختمانی و عمرانی مناسب هستند، تصریح کرد: عملیات ساخت پردیس دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد در فضایی مناسب که بین دانشگاه لرستان و دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد با حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال تکمیل است و امیدواریم ظرف چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان اضافه کرد: در محل ساختمان پردیس مرکز خرم آباد، گلخانه ای برای مباحث تحقیقاتی و پژوهشی به همراه فضای کارگاهی و ورزشی مناسب وجود دارد همچنین دیگر ساختمان های دانشگاه پیام نور لرستان در سایر شهرستان های استان دارای فضاهای مناسبی هستند که امیدواریم تا مهرماه امسال یا حداکثر تا پایان سال تمامی آن ها به بهره برداری برسند.

وجود ۹۰ رشته دوره کارشناسی و ۱۳ رشته دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور لرستان

ططری با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور لرستان در مباحث فرهنگی به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو عمل کرده است، عنوان کرد: این دانشگاه توانسته جوایز مختلفی در بخش های فرهنگی، مسابقات قرآنی و ... کسب کند و در حوزه مباحث ورزشی نیز دانشجویان این دانشگاه در مسابقات کشوری مقام های خوبی کسب کرده اند.

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان با اشاره به اینکه کتب دانشگاه پیام نور جزء ارزنده ترین کتب دانشگاهی در کشور محسوب می شوند، یادآور شد: آنچه دانشگاه پیام نور را از سایر دانشگاه های دیگر متمایز می کند چاپ و توزیع کتب ان بوده به طوری که کتب دانشگاه پیام نور با نازل ترین قیمت ارائه شده و در دانشگاه های سراسر کشور تدریس می شوند.

ططری با بیان اینکه دانشجویان پیام نور می توانند بطور همزمان در دو رشته این دانشگاه شاغل باشند، عنوان کرد: دانشگاه پیام نور لرستان دارای حدود ۹۰ رشته محل در دوره کارشناسی و ۱۳ رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد است.

وی تعداد اساتید مدعو دانشگاه پیام نور لرستان را دو هزار و ۵۰۰ نفر برشمرد و گفت: اکثر اساتیدی که در دانشگاه پیام نور مشغول تدریس هستند از دانشگاه های معتبر فارغ التحصیل شده اند .

دانشگاه پیام نور در دوره تحصیلات تکمیلی دارای بیشترین درصد قبولی است

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در دوره کارشناسی ارشد و دکترا دارای بیشترین درصد قبولی است، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی ایران، دومین دانشگاه باز آسیا و ششمین دانشگاه باز دنیا است.

ططری یادآور شد: مطابق بررسی های مختلف وزارت علوم، دانشگاه پیام نور در حوزه آموزشی و پژوهشی جزء ۱۰ دانشگاه برتر و به عنوان نهمین دانشگاه برتر کشور شناخته شده است.

وی به اقدامات پژوهشی دانشگاه پیام نور لرستان اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در راه اندازی مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان یکی از دانشگاه های پیشرو بوده و موفق به راه اندازی اولین شرکت های دانش بنیان استان شده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان افزود: تا کنون دو مرکز رشد دانشگاه پیام نور در مرکز نورآباد و مرکز بروجرد راه اندازی شده اند به طوری که این مراکز می توانند محصولات بسیار خوبی را برای انبوه سازی عرضه کنند.

ططری به در دست افتتاح بودن یک شرکت دانش بنیان توسط دانشگاه پیام نور لرستان اشاره کرد و بیان داشت: برای این شرکت دانش بنیان تولید کیسه های پلاستیکی به عنوان محصول درنظر گرفته شده که این کیسه ها ۱۰ برابر زودتر از دیگر کیسه های پلاستیکی بازیافت می شوند.
 
منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1395/05/23 - تعداد بازدید : 155 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها