سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

پیشرفت ۲۰ درصدی شبکه ملی دانشگاه پیام‌نور

پیشرفت ۲۰ درصدی شبکه ملی دانشگاه پیام‌نور

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام‌نور کشور خبر داد
پیشرفت ۲۰ درصدی شبکه ملی دانشگاه پیام‌نور

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام‌نور کشور گفت: اینترانت یا شبکه ملی پیام‌نور در حال شکل‌گیری است و تا به‌ حال حدود ۲۰ درصد آن انجام‌ شده است.

جعفر تنها در حاشیه همایش فناوری اطلاعات در نجف‌آباد با اشاره به برنامه‌های دانشگاه پیام نور در زمینه فناوری اطلاعات اظهار داشت: ما به دنبال تکمیل رسالت خود در امور فناوری هستیم و با توجه به اینکه این امور ویژه است و مشتریان ما نیز دانشجویان هستند باید تلاش کنیم تا دانشجو در اسرع وقت جدیدترین دستاوردها را یاد گرفته و اگر در سازمان و یا اداره‌ای مشغول به کار شد این ایده را ارائه دهد.

وی افزود: رسالت فناوری نیز همین است و در کشور ما به این موارد اشاره نمی‌شود و فناوری اینجا لوکس شده و فقط آن را به خاطر زیبایی انتخاب می‌کنند.

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور کشور  گفت: متأسفانه به معنی کلمه IT دقت نمی‌کنند درحالی‌که رسالت اصلی فناوری صرفه‌جویی در وقت، هزینه و امکانات دیگر است.

وی به برنامه دانشگاه پیام نور در مورد پرداخت وام‌های دانشجویی اشاره کرد و اظهار داشت: در گام اول سیاست‌های فناوری اطلاعات تصمیم گرفتیم به دانشجویان وام بدهیم در این روش دانشجو بدون اینکه به شعب بانک مراجعه کند و ضامنی به بانک معرفی کنند، به‌جای گذاشتن چند سند با یک سند کارش انجام می‌شود.

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور کشور اضافه کرد: این روش هم به نفع بانک وهم به نفع دانشجوست که از امتیازات IT به شمار می‌رود.

وی به تعداد مراکز پیام نور در کشور اشاره و تصریح کرد: دانشگاه پیام نور حدود ۵۴۰ مرکز و واحد و بالغ بر ۶۰۰ هزار دانشجو در سراسر کشور دارد که پیوند دادن این واحدها با IT کار بسیار سختی است و اگر سیستم IT برنامه و پایه قوی نداشته باشد مشکل است.

تنها افزود: در این تغییر و تحولات جدید کارهای زیربنایی خوبی صورت گرفته و نرم‌افزارهایی آماده‌شده تا بتوانیم با مراکز تحت پوشش ارتباط و نظارت بهتری داشته باشیم و طبق استانداردها مراکز را ارتقا دهیم که تا چند ماه آینده این کار انجام می‌شود و کار ماندگاری است.

وی از راه‌اندازی شبکه اینترانت دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: اینترانت یا شبکه ملی پیام نور در حال شکل‌گیری است و تابه‌حال حدود ۲۰ درصد آن انجام‌شده است.

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور کشور افزود: در حال حاضر از اینترنت ملی کشور استفاده می‌کنیم و با راه‌اندازی اینترانت مرکزی دانشگاه به مراکز و واحدهایمان جامعیت می‌بخشیم و از سویی هزینه را پایین می‌آوریم و امنیت را نیز بالا می‌بریم.

وی در پایان اضافه کرد: در زمینهٔ طراحی نرم‌افزار هم کارهای خوبی صورت گرفته که به‌طور مثال به نرم‌افزار راهیان نور می‌توان اشاره کرد.

 
منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/12/16 - تعداد بازدید : 104 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها