سخن روز
امروز : چهارشنبه 09 آذر 1401 برابر با Wed 30 Nov 2022 Wed 30 Nov 2022

تبلیغات

پیگیری مشکل وضعیت قرارداد اعضای هیات علمی پیام نور در مجلس

پیگیری مشکل وضعیت قرارداد اعضای هیات علمی پیام نور در مجلس
 
پیگیری مشکل وضعیت قرارداد اعضای هیات علمی پیام نور در مجلس
عضوکمیسیون آموزش مجلس گفت: اعضای کمیسیون مذکور، در نامه ای به مراجع ذی ربط مشکل وضعیت قرارداد اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور را پیگیری می‌کنند .

دکتر قاسم جعفری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نتیجه رایزنی اعضای کمیسیون آموزش مجلس و اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور شامل دستیارها، قراردادی ها و پیمانی های مشروط که نسبت به وضعیت قرارداد خود اعتراض داشتند، گفت: مشکل این افراد باید توسط وزارت علوم حل شود.

وی ادامه داد: اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور یک طیفی از مشکلات را در این جلسه مطرح کردند، برخی از این اعضاء، تحت عنوان «پیمانی مشروط» جذب بودند، یعنی شروطی برای آنها در نظر گرفته شده است که اگر این شروط در یک بازده زمانی مشخص یعنی تا آخر بهمن ماه سال جاری،حاصل نشود، قرارداد آنها انفصال پیدا می کند.

عضوکمیسیون آموزش مجلس افزود: برخی دیگر، مجوز هیات امنا نداشتند، برخی مشکل ادامه تحصیل داشتند، به برخی از اعضای هیات علمی، زمان جذب اعلام شده بود که نمی توانند در دوره دکتری شرکت کنند ولی اکنون یکی از دلایل انفصال قرارداد آنها نداشتن مدرک دکتری است. از سوی دیگر برخی صلاحیت عمومی‌ شان تایید نشده و برخی نیز موارد خاصی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

وی تاکید کرد: هیات رئیسه دانشگاه پیام نور نیز تلاش می کند، به این افراد کمک کند. برخی از موارد در پرونده اعضای هیات علمی مذکور وجود دارد که اصلا به دانشگاه پیام نور مربوط نیست و خارج از اختیارات این دانشگاه است. مانند تشکیل نشدن جلسه هیات امنا که این جلسه باید با حضور وزیرعلوم تشکیل شود.

جعفری افزود: بررسی صلاحیت عمومی افراد یکی دیگر از مشکلاتی است که رفع آن تنها با دانشگاه پیام نور مربوط نمی شود. براساس قانون، بعد از استعلام دستگاه های مربوطه باید پاسخ استعلام در زمان تعیین شده توسط دستگاه ها ارایه شود و اگر این کار صورت نگیرد این مشکل متوجه دانشگاه پیام نور نیست.

جعفری یادآورشد: ظاهرا مشابه مشکلات اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور در دیگر دانشگاه های کشور نیز مطرح شد و ضروری به نظر می رسد که وزیر علوم مسیر این برخوردها را بازنگری کند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون آموزش نیز این مساله را بررسی کردند و در نامه ای به مراجع ذی ربط این مساله را پیگیری خواهند کرد.

به گزارش مهر، اخیرا جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت قراردادهای خود و رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی شدند.

 

منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/07/01 - تعداد بازدید : 334 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها