سخن روز
امروز : یکشنبه 13 آذر 1401 برابر با Sun 04 Dec 2022 Sun 04 Dec 2022

تبلیغات

کیفیت نظام آموزش و پرورش به کیفیت معلمان آن وابسته است

کیفیت نظام آموزش و پرورش به کیفیت معلمان آن وابسته است

کیفیت نظام آموزش و پرورش به کیفیت معلمان آن وابسته است
رئیس دانشگاه پیام نور گنبدکاووس با تاکید برضرورت کیفت بخشی به نظام تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش، گفت: برای تحقق این مهم بایستی به کیفی سازی معلمان این نهاد توجه ویژه شود.

علیرضا قربانی روز پنجشنبه در همایش نقش آموزش و پرورش ابتدایی در توسعه جامعه با تاکید بر سند تحول بنیادین که درمحل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: زیربنای هرگونه توسعه جامعه از آموزش و پرورش است.
وی بابیان اینکه در نظام تعلیم و تربیت نقش معلمان بسیار پررنگ است، افزود: معلمان متعهد و متخصص بویژه در دوره ابتدایی می توانند درشکل گیری شخصیت نسل آینده و نیز شتاب دادن به روند ابعاد مختلف توسعه جامعه بسیار تاثیرگذار باشند.

دکتر قربانی اضافه کرد: استمرار و بقای جامعه مستلزم آن است تا مجموعه باورها، ارزش ها، رفتارها، گرایش ها، دانش ها و مهارت ها به نسل های جدید منتقل شود که آموزش و پرورش بهترین مسیر انتقال این مجموعه ها است.
وی، آموزش و پرورش را منشاء تغییرات و نوآوری اجتماعی درجامعه دانست و تصریح کرد: هدف نهایی توسعه، رفاه انسان هاست که تنها با تربیت نیروی انسانی کارآمد محقق می شود و در این زمینه نقش معلمان ابتدایی اساسی تر است.

رئیس دانشگاه پیام نور گنبدکاووس یادآور شد: معلمان می توانند با علمی تربیت کردن نسل جوان و آینده درجهت شتاب بخشیدن به توسعه همه جانبه جامعه گام بردارند.
قربانی، افزایش حس همدلی و همبستگی با دانش آموزان و برانگیختن حس رقابت سالم بین آنان و گسترش فرهنگ های کتابخوانی، تفکر، اعتماد به نفس، آینده نگری و ترویج کار گروهی از جمله راهکارهای مناسب برای تربیت نسل کارآمد ازسوی معلمان برشمرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس نیز در این همایش توجه به تعلیم و تربیت افراد بویژه از سنین کودکی را مورد تاکید همه ادیان الهی بویژه دین اسلام دانست و گفت: کودکان ذهن شکوفا داشته و به آسانی آمادگی فراگیری آموزش مربیان را دارند.

اسماعیل علی بیکی افزود: تعلیم و تربیت صحیح، انسان را به کمال می رساند و اگر این تعلیم و تربیت از سن کودکی مورد توجه خانواده ها و آموزش و پرورش قرار گیرد، به یقین جامعه و افراد آنرا متحول می کند.
وی، تخصص و اخلاص را دو عامل مهم و تاثیرگذار در تربیت نسل آینده دانست و گفت: معلمان با بهره گیری از این دو ویژگی می تواند نسل آینده را نسل متعهد و متخصص تربیت نمایند.

دبیر علمی این همایش نیز در سخنانی گفت: درمدت فراخوان این همایش که از 15 شهریور امسال آغاز و تا دوم آذر ادامه داشت، درمجموع 140 مقاله و پوستر ازسوی معلمان، دانشجویان و استادان مراکز آموزش عالی منطقه گنبدکاووس به دبیرخانه ارسال شد.
سیدابراهیم سجادی زاده افزود: از این تعداد مقاله 103 مقاله شایسته داوری شد که پس از داوری 33 مقاله شامل 11 مقاله و 22 پوستر به عنوان آثار برتر همایش انتخاب شدند که امروز در دو نوبت صبح و عصر 11 مقاله برتر توسط صاحبان آن قرائت می شود.

وی، ایجاد فرصت آموزشی و پژوهشی برای معلمان، دانشجویان و استادان مراکز دانشگاهی این منطقه و بررسی علمی نقاط قوت و ضعف نظام آموزش ابتدایی را از جمله مهمترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد.
فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس ازسال 82 آغاز شده است و هم اکنون این واحد دانشگاهی افزون بر سه هزار دانشجو دارد.
شهرستان گنبدکاووس با افزون بر 325 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و در 9 مرکز آموزش عالی این شهرستان بیش از 20 هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند.
 
منابع خبر:


گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1394/09/26 - تعداد بازدید : 199 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها