سخن روز
امروز : جمعه 18 آذر 1401 برابر با Fri 09 Dec 2022 Fri 09 Dec 2022

تبلیغات

۱۶۰۰ ایده در جشنواره های ایده شو دانشگاه پیام نور ارائه شد

۱۶۰۰ ایده در جشنواره های ایده شو دانشگاه پیام نور ارائه شد

مدیرکل دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت خبرداد،
۱۶۰۰ ایده در جشنواره های ایده شو دانشگاه پیام نور ارائه شد

مدیرکل دفتر کارآفرینی دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه به منظور کشف استعدادهای دانشگاهیان تاکنون جشنواره های ایده شوی متعددی برگزار کرده که حاصل آن ارائه ۱۶۰۰ ایده بوده است.

دکتر علی اصغر شکری  پس از  دیدار با مسئولان و معاونان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و بازدیدی از این مکان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال های اخیر دانشگاه ها به این نتیجه رسیده اند که باید برای آینده شغلی دانشجویان کاری کرد و دانشگاه پیام نور نیز در این زمینه فعالیت های ویژه ای  برای آینده دانشجویان ترسیم کرده است.

وی با اشاره به بخشی از این فعالیت ها  افزود: برگزاری دو جشنواره ملی ایده شو در ماه های اخیر و دریافت ۱۶۰۰ ایده  نوآورانه و فناورانه از جمله این موارد بوده است.

مدیرکل دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور  بیان داشت: از میان  ایده های مذکور طی چند مرحله داوری ۲۵ طرح برای حمایت ویژه و ایجاد کسب و کار انتخاب شده اند که برخی از آن ها به محصول هم رسیده اند.

برگزاری دوره های مختلف کارآموزی در عرصه کارآفرینی

وی برگزاری دوره های کارآموزی نظیرتعمیر خودرو، تعمیر موبایل و  غیره را از دیگر برنامه های دانشگاه پیام نور در عرصه کارآفرینی برشمرد و تصریح کرد: این دوره ها با همکاری سازمان های مرتبط دیگر نظیر سازمان فنی و حرفه ای به طور آزمایشی در چندین مرکز و واحد دانشگاه پیام نور در سراسر کشور برگزار  می شود که در صورت نتیجه مناسب در سایر دانشگاه ها نیز به صورت فراگیر انجام خواهد شد.

شکری با اشاره به ظرفیت بالای دانشگاه پیام نور  در برگزاری کارگاه های مجازی در سراسر کشور  ابراز داشت: با توجه به گستردگی دانشگاه پیام نور در  بیشتر نقاط کشور و امکانات مناسب این دانشگاه در راستای ارتباط آنلاین و ویدئو کنفرانس، در نظر داریم بیش از پیش کارگاه های آموزشی را از این طریق برگزار کنیم تا تعداد افراد بیشتری در نقاط مختلف کشور بتوانند از آن استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به فعالیت ها، ارتباط گسترده با کارآفرینان و فضای مناسبی که شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دارد، موقعیت این شهرک در کشور ویژه است و ما تمایل داریم فعالیت های مشترکی در این راستا با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان داشته باشیم.

در بخش دیگری از این دیدار  رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان ضمن اعلام آمادگی این دانشگاه  در راستای در اختیار گذاشتن برخی فضاهای فیزیکی دانشگاه به فعالیت های کارآفرینی و دانش بنیان گفت:  برای کمک به شکل گیری شرکت های دانش بنیان و فناورانه آمادگی کامل داریم با مشارکت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان  فضای لازم را ایجاد کنیم.

تجهیز یک ساختمان در  دانشگاه پیام نور استان به فعالیت های دانش بنیان

مهدی یوسفی احداث و تجهیز یک ساختمان مجزا در ستاد دانشگاه پیام نور استان اصفهان به فعالیت های دانش بنیان  و فناورانه از اقدامات دانشگاه پیام نور استان اصفهان برشمرد و تاکید کرد: برنامه ریزی در این زمینه را بسیار مفید و عملیاتی می دانیم و  زمینه نقش آفرینی بیشتر  در این ارتباط را نیز فراهم کرده ایم.

منابع خبر:گروه : خبرهای عادی پیام‌نور - تاریخ : 1396/08/10 - تعداد بازدید : 226 -- گزارش ایراد در سایت

بخش نظرات

تا کنون نظر و دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

در این فرم می‌توانید نظر خود را راجع به این مطلب ثبت کنید.
لطفاً به قوانین زیر توجه فرمایید:
1- پر کردن مواردی که با عبارت اجباری (قرمز رنگ) مشخص شده‌اند اجباری است.
2- در ثبت کد امنیتی دقت کنید. اگر اشتباه کنید، باید از ابتدا فرم را پر کنید.
3- چنانچه مایل هستید نظرتان به صورت محرمانه باقی بماند و در سایت منتشر نشود، تیک محرمانه را بزنید.
4- چنانچه مایل هستید در صورت پاسخ گرفتن نظرتان از پشتیبان‌های سایت، به شما اطلاع رسانی شود، تیک (از پاسخ باخبرم کن) را بزنید. بدیهی است در این حالت حتما باید آدرس ایمیل یا شماره تماس معتبر وارد کرده باشید.
5- از درج نظرتان با حروف انگلیسی خودداری کنید.
6- نظراتی که حاوی توهین، کنایه، تحقیر و مخالف با شان یک سایت آموزشی باشند منتشر نمی‌شوند.
7- پاسخ پشتیبانان سایت با رنگ متفاوت مشخص شده.
8- پشتیبانان سایت پس از بررسی نظرات و در صورتیکه مغایرتی با قوانین ذکر شده وجود نداشته باشد، آنها را در مدت زمان کوتاهی منتشر می‌کنند.
7- سایت دانشپذیر و موسسه فرهنگ تفاهم مسئولیتی در قبال نظرات کاربران ندارند.
نام و نام خانوادگی (فارسی)(اجباری)
ایمیل(پست الکترونیک) (انگلیسی)(اختیاری)(در ابتدای آدرس www نگذارید!)
وب‌سایت یا وبلاگ (انگلیسی)(اختیاری)
تلفن (همراه) (عدد)(اختیاری)(کد، پیش شماره و صفر ثبت شود. خط تیره ثبت نشود.)
متن پیام
امکانات محرمانه
از پاسخ باخبرم کن!
لطفا جهت بررسی امنیت، "من ربات نیستم (I'm not a robot)" را تیک بزنید.

بازگشت بازگشت به صفحه نخست
» ورود به سیستم
نام کاربری
گذرواژه

پیوند‌ها